MDR

Zarządzane wykrywanie i reagowanie na zagrożenia

Zwiększ możliwości swojej firmy w zakresie bezpieczeństwa, jednocześnie skracając średni czas wykrywania i zwalczania zagrożeń.

Placeholder for Woman smartphone at nightWoman smartphone at night

Firma Nomios oferuje usługi zarządzanego wykrywania i reagowania na zagrożenia (MDR), które pozwalają twojej firmie zadbać o cyberbezpieczeństwo i zmniejszyć liczbę zagrożeń, na które jest narażona. Nasze centra bezpieczeństwa działające na terenie całej Europy monitorują twoją infrastrukturę cyfrową w celu wykrywania prób ataków 24 godziny na dobę. Specjaliści ds. bezpieczeństwa i sieci wykorzystują najnowsze technologie, aby chronić twoją organizację przed cyberzagrożeniami.

Cyberzagrożenia

W ostatnich latach byliśmy świadkami gwałtownego wzrostu liczby cyberataków na świecie. Celem przestępców stały się kolejne sektory rynkowe i przedsiębiorstwa, niezależnie od ich wielkości. Tradycyjne zabezpieczenia często nie wystarczają – cyberprzestępcy nieustannie poszukują nowych metod pozwalających na wykorzystywanie luk w zabezpieczeniach i omijanie mechanizmów wykrywania. W praktyce oznacza to, że samo stosowanie produktów zabezpieczających nie zapewnia już wystarczającej ochrony. Kluczem do dostrzeżenia zagrożeń bezpieczeństwa, których nie są w stanie wykryć produkty zabezpieczające, jest nieustanna analiza zdarzeń, które mają miejsce w infrastrukturze.

Pracownicy działów IT w wielu organizacjach koncentrują się przede wszystkim na codziennych zadaniach – często brakuje im czasu i doświadczenia, by skutecznie wdrażać i utrzymywać rozwiązania zabezpieczające ich infrastrukturę przed nowymi atakami. Co więcej, w takiej sytuacji wykrycie intruza, który dostał się do sieci firmy, może zająć nawet wiele miesięcy, nierzadko długo po osiągnięciu przez niego założonego celu.

Zaatakowane organizacje często stawiają czoła kolejnym problemom – utracie danych, wysokim kosztom i stratom wizerunkowym. Ze względu na to, że w ostatnich latach obowiązujące prawa i normy uległy znacznemu zaostrzeniu, brak zapewnienia pełnej zgodności może skutkować znaczącymi karami i grzywnami.

Realizowane przez nasze centra bezpieczeństwa

Usługi MDR

Bezpieczeństwo danych, użytkowników i sieci

Firma Nomios oferuje usługi zarządzanego wykrywania i reagowania na zagrożenia (MDR), aby chronić firmy przed cyberatakami. Nasze centra bezpieczeństwa (SOC) nieustannie analizują nietypową aktywność w sieciach, co pozwala na szybkie rozpoznawanie ataków na wczesnym etapie, a jednocześnie umożliwia zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami i normami. Dzięki szesnastoletniemu doświadczeniu w dziedzinach sieci i bezpieczeństwa nasz zespół dysponuje rozległą wiedzą na temat charakteru współczesnych zagrożeń. Nasi eksperci ds. bezpieczeństwa stale obserwują twoją sieć, analizując zdarzenia, pliki dzienników i ruch sieciowy. W oparciu o swoje wieloletnie doświadczenie w wykrywaniu zaawansowanych ataków i zagrożeń wewnętrznych opracowali setki reguł wykrywania, które umożliwiają wykrywanie podejrzanej aktywności w ciągu ułamka sekundy. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii SIEM i SOAR, wspieranych przez informacje na temat zagrożeń i algorytmy uczenia maszynowego, nasi eksperci ds. bezpieczeństwa są w stanie szybko i skutecznie podejmować działania i rozwiązywać problemy. Dzięki temu nie musisz się przejmować fałszywymi alarmami. W sytuacji, gdy wykryjemy anomalie i wzorce zachowań, które mogą wskazywać na atak, przeprowadzimy dogłębne dochodzenie, które pozwoli określić, których systemów i których pracowników dotyczy dane zagrożenie. Dzięki szybkiemu działaniu oraz przekazywaniu stosownych informacji właściwym osobom w organizacji jesteśmy w stanie zminimalizować ryzyko związane z cyberzagrożeniami.

Placeholder for Business man laptop and writing notes in office while working on project deadline at night EDITBusiness man laptop and writing notes in office while working on project deadline at night EDIT
Korzyści

Nasza usługa MDR

Zapobiegaj zagrożeniom omijającym zabezpieczenia twojej firmy – bez konieczności zatrudniania armii ekspertów. Nomios oferuje światowej klasy usługi wykrywania i reagowania na zagrożenia, które kosztują ułamek tego, ile porównywalne systemy budowane we własnym zakresie

icon 20 lat doświadczenia w różnych sektorach
20 lat doświadczenia w różnych sektorach
Nasze zespoły mogą pochwalić się przeszło 20-letnim doświadczeniem w konfigurowaniu i zarządzaniu rozwiązaniami bezpieczeństwa dla organizacji działających w różnych sektorach. Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem dla firmy i jej pracowników. Dzięki połączeniu wiedzy z różnych sektorów i różnych obszarów rynku jesteśmy w stanie zaoferować Twojej firmie ochronę przed zagrożeniami, które istnieją dziś i które pojawią się w przyszłości.
icon Ochrona 24/7
Ochrona 24/7
Nasze doświadczenie uczy, że przestępcy często przypuszczają atak w okresach urlopowych i poza godzinami pracy. Właśnie dlatego nasi eksperci analizują, wykrywają i reagują na zagrożenia 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku, aby skutecznie chronić zasoby cyfrowe Twojej organizacji – nawet wtedy, gdy pracownicy dawno skończyli pracę.
icon Liderzy na rynku infrastruktury sieciowej i cyfrowej
Liderzy na rynku infrastruktury sieciowej i cyfrowej
Nie jesteśmy wyłącznie dostawcami usług w zakresie bezpieczeństwa – nasz zespół skupia przeszło stu certyfikowanych ekspertów zajmujących się sieciami, którzy ściśle współpracują z ekspertami ds. bezpieczeństwa. Wspólnie zapewniają doradztwo w zakresie optymalnego projektowania sieci, aby ograniczyć liczbę incydentów i zagrożeń. W przypadku zidentyfikowania ryzyka nie tylko poinformujemy Cię o problemie, ale pomożemy także w jego rozwiązaniu.
icon Prywatność na wszystkich etapach
Prywatność na wszystkich etapach
Prywatność twoich klientów i pracowników jest kluczowa. Właśnie dlatego zapewniamy ochronę danych osobowych w każdym systemie i procesie biznesowym. Wszyscy pracownicy naszych centrów bezpieczeństwa pracują na terenie Unii Europejskiej, a wszelkie dane są przetwarzane zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych – RODO.
icon Skuteczna eskalacja
Skuteczna eskalacja
Jeśli nasi eksperci ds. bezpieczeństwa wykryją nowe zagrożenie, które grozi twojej organizacji, w pierwszej kolejności zawsze przeprowadzamy analizę ryzyka, o której wynikach poinformujemy cię w zależności od stopnia zagrożenia i stosownych ustaleń. W przypadku poważnych zagrożeń możemy zadzwonić nawet w środku nocy. W przypadku mniej pilnych problemów przesyłamy sprawozdanie i użyteczne porady. Oczywiście nie będziemy wspominać o fałszywych alarmach!
icon Zaawansowana technologia
Zaawansowana technologia
Nasze usługi MDR opierają się na najlepszych technologiach dostępnych na rynku, połączonych z narzędziami, które opracowaliśmy we własnym zakresie. To oznacza, że nie jesteśmy uzależnieni od konkretnego dostawcy – możemy świadczyć nasze usługi bez ograniczeń wynikających z niedostatków rozwiązań wybranych dostawców lub platform.
icon Certyfikaty
Certyfikaty
Posiadamy certyfikaty ISO 27001, ISO 22301 i inne, które potwierdzają wdrożenie stosownych norm. Nasze centra bezpieczeństwa są akredytowane przez TF-CSIRT Trusted Introducer. Ponadto stale inwestujemy w rozwój i certyfikację naszych pracowników. Dzięki temu są zawsze na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami i technikami ataków oraz są w stanie skutecznie chronić przed nimi twoją organizację.
Usługi dodatkowe

Przenieś swoje bezpieczeństwo na wyższy poziom

Zarządzanie lukami bezpieczeństwa i zgodnością

Poza usługami MDR oferujemy także usługi zarządzania lukami bezpieczeństwa i zgodnością. W ramach tej usługi regularnie przeprowadzamy skanowanie urządzeń w sieci twojej organizacji w celu wykrycia luk w zabezpieczeniach i nieprawidłowo skonfigurowanych systemów. Nasi eksperci ds. bezpieczeństwa analizują i ustalają priorytety problemów, a także pomagają w usuwaniu wykrytych luk. Proaktywne działania zmniejszają stopień narażenia na atak i znacząco obniżają prawdopodobieństwo skutecznego włamania.

Materiały

Dowiedz się więcej o MDR

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach MDR, korzyściach i przypadkach użycia. Artykuły są w języku angielskim.

Powiązane rozwiązania

Dostosowane do Twoich potrzeb

Nasza siła leży w elastyczności i skupieniu się na tworzeniu niestandardowych rozwiązań dla naszych klientów. Odkryj, w jakich obszarach możemy wesprzeć Twój zespół IT.

Usługi zarządzane

Skontaktuj się z naszym zespołem ds. usług zarządzanych

Pozwól nam zająć się najtrudniejszymi zadaniami i skup się na strategii rozwoju. Nasz zespół ekspertów zajmujących się usługami zarządzanymi z przyjemnością odpowie na wszystkie pytania. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość.

Placeholder for Jordan CTAJordan CTA
Updates

Aktualności i artykuły na blogu