Zarządzane wykrywanie i reagowanie na zagrożenia

Zwiększ możliwości swojej firmy w zakresie bezpieczeństwa, jednocześnie skracając średni czas wykrywania i zwalczania zagrożeń.

Placeholder for Woman going up stairwayWoman going up stairway

Firma Nomios oferuje usługi zarządzanego wykrywania i reagowania na zagrożenia (MDR), które pozwalają twojej firmie zadbać o cyberbezpieczeństwo i zmniejszyć liczbę zagrożeń, na które jest narażona. Nasze centra bezpieczeństwa działające na terenie całej Europy monitorują twoją infrastrukturę cyfrową w celu wykrywania prób ataków 24 godziny na dobę. Specjaliści ds. bezpieczeństwa i sieci wykorzystują najnowsze technologie, aby chronić twoją organizację przed cyberzagrożeniami.

Cyberzagrożenia

W ostatnich latach byliśmy świadkami gwałtownego wzrostu liczby cyberataków na świecie. Celem przestępców stały się kolejne sektory rynkowe i przedsiębiorstwa, niezależnie od ich wielkości. Tradycyjne zabezpieczenia często nie wystarczają – cyberprzestępcy nieustannie poszukują nowych metod pozwalających na wykorzystywanie luk w zabezpieczeniach i omijanie mechanizmów wykrywania. W praktyce oznacza to, że samo stosowanie produktów zabezpieczających nie zapewnia już wystarczającej ochrony. Kluczem do dostrzeżenia zagrożeń bezpieczeństwa, których nie są w stanie wykryć produkty zabezpieczające, jest nieustanna analiza zdarzeń, które mają miejsce w infrastrukturze.

Pracownicy działów IT w wielu organizacjach koncentrują się przede wszystkim na codziennych zadaniach – często brakuje im czasu i doświadczenia, by skutecznie wdrażać i utrzymywać rozwiązania zabezpieczające ich infrastrukturę przed nowymi atakami. Co więcej, w takiej sytuacji wykrycie intruza, który dostał się do sieci firmy, może zająć nawet wiele miesięcy, nierzadko długo po osiągnięciu przez niego założonego celu.

Zaatakowane organizacje często stawiają czoła kolejnym problemom – utracie danych, wysokim kosztom i stratom wizerunkowym. Ze względu na to, że w ostatnich latach obowiązujące prawa i normy uległy znacznemu zaostrzeniu, brak zapewnienia pełnej zgodności może skutkować znaczącymi karami i grzywnami.

Realizowane przez nasze centra bezpieczeństwa

Usługi MDR

Bezpieczeństwo danych, użytkowników i sieci

Firma Nomios oferuje usługi zarządzanego wykrywania i reagowania na zagrożenia (MDR), aby chronić firmy przed cyberatakami. Nasze centra bezpieczeństwa (SOC) nieustannie analizują nietypową aktywność w sieciach, co pozwala na szybkie rozpoznawanie ataków na wczesnym etapie, a jednocześnie umożliwia zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami i normami. Dzięki szesnastoletniemu doświadczeniu w dziedzinach sieci i bezpieczeństwa nasz zespół dysponuje rozległą wiedzą na temat charakteru współczesnych zagrożeń. Nasi eksperci ds. bezpieczeństwa stale obserwują twoją sieć, analizując zdarzenia, pliki dzienników i ruch sieciowy. W oparciu o swoje wieloletnie doświadczenie w wykrywaniu zaawansowanych ataków i zagrożeń wewnętrznych opracowali setki reguł wykrywania, które umożliwiają wykrywanie podejrzanej aktywności w ciągu ułamka sekundy. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii SIEM i SOAR, wspieranych przez informacje na temat zagrożeń i algorytmy uczenia maszynowego, nasi eksperci ds. bezpieczeństwa są w stanie szybko i skutecznie podejmować działania i rozwiązywać problemy. Dzięki temu nie musisz się przejmować fałszywymi alarmami. W sytuacji, gdy wykryjemy anomalie i wzorce zachowań, które mogą wskazywać na atak, przeprowadzimy dogłębne dochodzenie, które pozwoli określić, których systemów i których pracowników dotyczy dane zagrożenie. Dzięki szybkiemu działaniu oraz przekazywaniu stosownych informacji właściwym osobom w organizacji jesteśmy w stanie zminimalizować ryzyko związane z cyberzagrożeniami.

Placeholder for Two engineers laughing behind screenTwo engineers laughing behind screen
Korzyści

Nasza usługa MDR

Zapobiegaj zagrożeniom omijającym zabezpieczenia twojej firmy – bez konieczności zatrudniania armii ekspertów. Nomios oferuje światowej klasy usługi wykrywania i reagowania na zagrożenia, które kosztują ułamek tego, ile porównywalne systemy budowane we własnym zakresie

icon 16 lat doświadczenia w różnych sektorach
16 lat doświadczenia w różnych sektorach
Nasze zespoły mogą pochwalić się przeszło szesnastoletnim doświadczeniem w konfigurowaniu i zarządzaniu rozwiązaniami bezpieczeństwa dla organizacji działających w różnych sektorach. Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem dla firmy i jej pracowników. Dzięki połączeniu wiedzy z różnych sektorów i różnych obszarów rynku jesteśmy w stanie zaoferować Twojej firmie ochronę przed zagrożeniami, które istnieją dziś i które pojawią się w przyszłości
icon Ochrona 24/7
Ochrona 24/7
Nasze doświadczenie uczy, że przestępcy często przypuszczają atak w okresach urlopowych i poza godzinami pracy. Właśnie dlatego nasi eksperci analizują, wykrywają i reagują na zagrożenia 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku, aby skutecznie chronić zasoby cyfrowe Twojej organizacji – nawet wtedy, gdy pracownicy dawno skończyli pracę.
icon Liderzy na rynku infrastruktury sieciowej i cyfrowej
Liderzy na rynku infrastruktury sieciowej i cyfrowej
Nie jesteśmy wyłącznie dostawcami usług w zakresie bezpieczeństwa – nasz zespół skupia przeszło stu certyfikowanych ekspertów zajmujących się sieciami, którzy ściśle współpracują z ekspertami ds. bezpieczeństwa. Wspólnie zapewniają doradztwo w zakresie optymalnego projektowania sieci, aby ograniczyć liczbę incydentów i zagrożeń. W przypadku zidentyfikowania ryzyka nie tylko poinformujemy Cię o problemie, ale pomożemy także w jego rozwiązaniu.
icon Prywatność na wszystkich etapach
Prywatność na wszystkich etapach
Prywatność twoich klientów i pracowników jest kluczowa. Właśnie dlatego zapewniamy ochronę danych osobowych w każdym systemie i procesie biznesowym. Wszyscy pracownicy naszych centrów bezpieczeństwa pracują na terenie Unii Europejskiej, a wszelkie dane są przetwarzane zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych – RODO.
icon Skuteczna eskalacja
Skuteczna eskalacja
Jeśli nasi eksperci ds. bezpieczeństwa wykryją nowe zagrożenie, które grozi twojej organizacji, w pierwszej kolejności zawsze przeprowadzamy analizę ryzyka, o której wynikach poinformujemy cię w zależności od stopnia zagrożenia i stosownych ustaleń. W przypadku poważnych zagrożeń możemy zadzwonić nawet w środku nocy. W przypadku mniej pilnych problemów przesyłamy sprawozdanie i użyteczne porady. Oczywiście nie będziemy wspominać o fałszywych alarmach!
icon Zaawansowana technologia
Zaawansowana technologia
Nasze usługi MDR opierają się na najlepszych technologiach dostępnych na rynku, połączonych z narzędziami, które opracowaliśmy we własnym zakresie. To oznacza, że nie jesteśmy uzależnieni od konkretnego dostawcy – możemy świadczyć nasze usługi bez ograniczeń wynikających z niedostatków rozwiązań wybranych dostawców lub platform.
icon Certyfikaty
Certyfikaty
Posiadamy certyfikaty ISO 27001, ISO 22301 i inne, które potwierdzają wdrożenie stosownych norm. Nasze centra bezpieczeństwa są akredytowane przez TF-CSIRT Trusted Introducer. Ponadto stale inwestujemy w rozwój i certyfikację naszych pracowników. Dzięki temu są zawsze na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami i technikami ataków oraz są w stanie skutecznie chronić przed nimi twoją organizację.

Zarządzanie lukami bezpieczeństwa i zgodnością

Poza usługami MDR oferujemy także usługi zarządzania lukami bezpieczeństwa i zgodnością. W ramach tej usługi regularnie przeprowadzamy skanowanie urządzeń w sieci twojej organizacji w celu wykrycia luk w zabezpieczeniach i nieprawidłowo skonfigurowanych systemów. Nasi eksperci ds. bezpieczeństwa analizują i ustalają priorytety problemów, a także pomagają w usuwaniu wykrytych luk. Proaktywne działania zmniejszają stopień narażenia na atak i znacząco obniżają prawdopodobieństwo skutecznego włamania.

Usługi zarządzaneSkontaktuj się z naszym zespołem ds. usług zarządzanych

Pozwól nam zająć się najtrudniejszymi zadaniami i skup się na strategii rozwoju. Nasz zespół ekspertów zajmujących się usługami zarządzanymi z przyjemnością odpowie na wszystkie pytania. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość.

Placeholder for Jaroslaw MielcarekJaroslaw Mielcarek

Jarosław Mielcarek

Dyrektor Zarządzający,
Nomios Poland sp. z o.o.

Aktualności i blog