Security edge protection proxy (SEPP)

Bezpieczne połączenie między sieciami 5G.

Nomios zapewnia funkcje sieci 5G, a także współpracę ze starszymi funkcjami 3G, 4G, Fixed/Wi-Fi. Aby zapewnić bezpieczne połączenie między sieciami 5G, Nomios może zaoferować rozwiązanie Security Edge Protection Proxy lub SEPP. SEPP zapewnia poufność i integralność end-to-end między siecią źródłową a docelową dla wszystkich wiadomości roamingowych 5G.

Połączenia międzysieciowe 5G

Next Generation Core (NGC) w architekturze opartej na usługach 5G jest zbudowany na sygnalizacji HTTP/2. W takim projekcie obowiązkowe jest oferowanie usług, łączności i bezpieczeństwa, gdy jest to wymagane. Jedna szyna sygnalizacyjna będzie używana dla wszystkich usług sygnalizacyjnych, co oznacza, że priorytetyzacja wiadomości, dławienie, ochrona przed przeciążeniem i routing powinny być wykonywane przez jeden podmiot.

Security Edge Protection Proxy (SEPP) jest elementem sieci w 5G Next Generation Core, który będzie obsługiwał wszystkie te funkcje. W idealnym świecie, jednostka ta powinna być dodatkiem do istniejącego DRA i/lub STP, który działa wirtualnie w centrum danych.

Przygotowanie do konwergencji

Konwergencja wymaga produktów, które działają w różnych domenach, sieciach, technologiach, sprzedawcach i usługach. Produkty te powinny wspierać interoperacyjność i stopniową migrację/przejście do 5G. Dotyczy to zarówno inwestycji w nowe funkcje sieciowe 5G, jak i wymiany starszych produktów (np. STP, DRA).

Nomios jest dostawcą z wyboru dla produktów sygnalizacyjnych i aplikacji sieciowych następnej generacji, zaprojektowanych w celu wspierania dostawców usług dążących do konwergencji między starszymi i następnymi generacjami sieci. Tworzy to krajobraz, dzięki któremu nowa sieć 5G będzie mogła się rozwijać, nie stając się kolejnym silosem technologicznym.

Korzyści

Security Edge Protection Proxy

SEPP ma wyjątkową pozycję, aby pomóc operatorom w zrozumieniu i rozwiązaniu problemów.

HTTP/2 traffic management in the SBA

Load Balancing

Traffic prioritization

Routing selection

Network function degradation and failures

Interoperability EPS/5GS & Diameter/HTTP

Control of congestion and overload

Limit outage during upgrades and maintenance

Połącz się z nami

Eksperci w dziedzinie 5G i rozwiązań mobilnych

Nasz zespół jest dostępny na szybką rozmowę telefoniczną lub spotkanie wideo. Połączmy się i porozmawiajmy o Twoich wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem, przeanalizujmy raporty porównawcze dostawców lub porozmawiajmy o nadchodzących projektach IT. Jesteśmy tutaj, aby pomóc

Placeholder for Portrait of engineer beard wearing poloPortrait of engineer beard wearing polo
Updates

Aktualności i artykuły na blogu