Location based services (LBS)

Niezbędne funkcje umożliwiające świadczenie usług z wykorzystaniem położenia geograficznego urządzenia.

Rozwiązanie w zakresie usług opartych na lokalizacji (LBS) składa się z mobilnego centrum lokalizacyjnego Gateway (GMLC), funkcji wyszukiwania lokalizacji (LRF) oraz funkcji wyznaczania trasy (RDF). Wyprodukowane oprogramowanie umożliwia elastyczną integrację z klientami lokalizacyjnymi (LCS), takimi jak klienci służb ratunkowych, porządkowych, regulacyjnych/legislacyjnych i korporacyjnych. Zapewnia operatorom ujednolicony punkt dostępu do pobierania, przechowywania i utrzymywania informacji o lokalizacji, w oparciu o identyfikator komórki, lokalizację GPS i informacje o lokalizacji Civic dostarczone przez MSC, SGSN, MME lub HSS/HLR.

Jedno rozwiązanie programowe dla GMLC, LRF i RDF

Rozwiązanie Location Based Services składa się z Gateway Mobile Location Center (GMLC), Location Retrieval Function (LRF) oraz Routing Determination Function (RDF). Zapewnia ono sieciom komórkowym możliwości niezbędne do świadczenia usług wykorzystujących położenie geograficzne urządzenia. Obejmuje to usługi ratunkowe, kierowanie, śledzenie pojazdów, nawigację, reklamę i wiele innych.

Mobilne Centrum Lokalizacji Bramy (GMLC) jest systemem płaszczyzny kontrolnej, który łączy się z awaryjnymi i komercyjnymi klientami LCS oraz siecią operatora w celu zapewnienia lokalizacji urządzenia mobilnego, wymaganej do obsługi usług opartych na lokalizacji (LBS). Funkcja wyszukiwania lokalizacji (Location Retrieval Function - LRF) pobiera informacje o lokalizacji użytkowników, którzy zainicjowali sesję ratunkową. Funkcja określania trasy (Routing Determination Function - RDF) dostarcza przydzielony adres wychodzący do E-CSCF w celu skierowania żądania alarmowego do punktu przyjmowania zgłoszeń o wypadkach (Public Safety Answering Point - PSAP).

Rozwiązanie LBS umożliwia elastyczną integrację z klientami LoCation (LCS), takimi jak klienci służb ratunkowych, porządkowych, regulacyjnych/legislacyjnych oraz klienci korporacyjni. Zapewnia również operatorom ujednolicony punkt dostępu do pobierania, przechowywania i utrzymywania informacji o lokalizacji, w oparciu o identyfikator komórki, lokalizację GPS i informacje o lokalizacji Civic dostarczone przez MSC, SGSN, MME lub HSS/HLR.

Rozwiązanie LBS obsługuje wszystkie odpowiednie interfejsy do integracji sieci komórkowej i klienta. Dla 2G/3G obsługiwane są interfejsy 3GPP Lg i Lh oparte na MAP. Dla 4G wspierane są interfejsy 3GPP Diameter SLg i SLh. Dla komunikacji z Klientami LoCation, wspierany jest interfejs Le z OMA Mobile Location Protocol (MLP). Protokół OMA MLP jest protokołem opartym na HTTP, co ułatwia integrację z zewnętrznymi klientami usług opartych na IT. Interfejs Mi wykorzystuje protokół SIP do "kierowania" połączenia alarmowego do przypisanego PSAP.

Rozwiązanie niezależne od sprzętu, wspierające NFV i SDN

Rozwiązanie LBS działa na dowolnym dostępnym sprzęcie lub w środowisku zwirtualizowanym. Jest ono zbudowane od podstaw jako rozwiązanie w 100% programowe, wspierające wirtualizację i wdrażanie w chmurze (VMWare, KVM, Xen, OpenStack, Amazon itp.). Rozwiązanie LBS nie opiera się na specjalistycznym sprzęcie ani własnościowych systemach operacyjnych.

Rozwiązanie LBS nowej generacji, zaprojektowane programowo

Nomios oferuje unikalne rozwiązanie umożliwiające korzystanie z usług opartych na lokalizacji w sieci komórkowej. Zapewnia ono elastyczną funkcję przechowywania i wyszukiwania lokalizacji urządzeń klasy operatorskiej w ramach jednego projektu oprogramowania:

  • Produktowe rozwiązanie dla GLMC i LRF/RDF na jednej platformie
  • Obsługa wielu protokołów, w tym Diameter, SS7, HTTP, SIP
  • Obsługa wszystkich istotnych interfejsów dla sieci komórkowej i integracji z klientem
  • Konfiguracja, provisioning i zarządzanie w całości oparte na GUI - bez potrzeby pisania skryptów lub programowania
  • Brak zależności od drogich technologii bazodanowych
  • Centralny punkt logowania (rejestracja EDR)
  • Rozwiązanie klasy operatorskiej, wysoce skalowalne, o wysokiej dostępności, geo-redundantne
  • W 100% oparte na oprogramowaniu, działające na standardowym sprzęcie lub zwirtualizowane / hostowane
  • 5G Ready: możliwość rozbudowy do 5G Gateway Mobile Location Center (GMLC TS 29.518)
Połącz się z nami

Eksperci w dziedzinie 5G i rozwiązań mobilnych

Nasz zespół jest dostępny na szybką rozmowę telefoniczną lub spotkanie wideo. Połączmy się i porozmawiajmy o Twoich wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem, przeanalizujmy raporty porównawcze dostawców lub porozmawiajmy o nadchodzących projektach IT. Jesteśmy tutaj, aby pomóc

Placeholder for Portrait of engineer beard wearing poloPortrait of engineer beard wearing polo
Updates

Aktualności i artykuły na blogu