Mobile signaling

Kontroluj komunikację w sieci komórkowej.

Placeholder for Aerial view ship portAerial view ship port

W telekomunikacji mobilnej, sygnalizacja to wykorzystanie wiadomości do sterowania komunikacją pomiędzy różnymi elementami w sieci mobilnej. Może to stanowić wymianę informacji dotyczących nawiązania i kontroli połączenia głosowego, wiadomości sms lub sesji danych.

Rozwiązania

We wszystkich dostępnych technologiach mobilnych używane są różne protokoły, które wymagają specyficznego routingu i możliwości bezpieczeństwa dla każdej domeny, które są wymienione poniżej:

  • Sieć 2G/3G: SS7 Signaling MAP/CAP
  • Sieć 4G/LTE: Sieć Diameter Signaling
  • Sieć 5G: Sygnalizacja HTTP/2

Ważne jest, aby w ramach każdej technologii mobilnej wiadomości mogły być kierowane do właściwego miejsca docelowego w macierzystej sieci PLMN oraz w celach roamingowych z i do każdej odwiedzanej sieci PLMN. Ponadto możliwości interoperacyjności protokołów są niezbędne do wspierania technologii fallback z 4G do 3G w przypadku utraty zasięgu lub do wspierania Circuit Switched FallBack (CSFB).

Firma Nomios jest wiodącym ekspertem w dziedzinie inteligentnego routingu i rozwiązań interoperacyjnych dla sieci 2G/3G, 4G/LTE, 5G, IMS, stacjonarnych, Wi-Fi, IPX i M2M. Dostarczamy rozwiązania Single Engine Signaling oraz aplikacje sieciowe dla branży telekomunikacyjnej.

Połącz się z nami

Eksperci w dziedzinie 5G i rozwiązań mobilnych

Nasz zespół jest dostępny na szybką rozmowę telefoniczną lub spotkanie wideo. Połączmy się i porozmawiajmy o Twoich wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem, przeanalizujmy raporty porównawcze dostawców lub porozmawiajmy o nadchodzących projektach IT. Jesteśmy tutaj, aby pomóc

Placeholder for Portrait of engineer beard wearing poloPortrait of engineer beard wearing polo
Updates

Aktualności i artykuły na blogu