Router sygnalizacyjny (STP)

Problem przestarzałych routerów sygnalizacyjnych.

Pomimo szybkiej ewolucji technologii sieci komórkowych sieci starszej generacji (2G i 3G) wykorzystujące sygnalizację SS7 będą istnieć jeszcze przez wiele lat. Dlatego też routery sygnalizacyjne (STP) pozostają kluczowymi komponentami w sieciach operatorów i będą w najbliższych latach wciąż wymagać obsługi ze strony dostawców.

Obecnie wielu operatorów korzysta z routerów sygnalizacyjnych, które nie są już objęte aktualizacjami lub obsługą techniczną, ponieważ wielu dostawców decyduje się na całkowite wycofanie ze swojej oferty starszych urządzeń tego typu. Choć jest to poważny problem, warto też dostrzec w nim okazję do ograniczenia kosztów operacyjnych i odejścia od starych produktów SS7 działających na specjalistycznym sprzęcie. Rozwiązanie STP firmy Nomios umożliwia konsolidację wielu różnych rozwiązań sygnalizacyjnych. Istniejące rozwiązania często funkcjonują w silosach technologicznych — każde obsługuje inne technologie i funkcje. Rozwiązania sygnalizacyjne Nomios działają natomiast w sieciach 2G/3G, 4G i 5G.

Router sygnalizacyjny (STP) następnej generacji Nomios

Stworzony przez firmę Nomios router sygnalizacyjny (STP) następnej generacji stanowi kompletne rozwiązanie do inteligentnego routingu ruchu sygnalizacyjnego SS7 w sieciach 2G i 3G. Stanowi on część zintegrowanej oferty rozwiązań Nomios do konwergentnej obsługi sygnalizacji z wykorzystaniem wielu protokołów w sieciach 2G/3G, 4G i 5G (SS7, Diameter, HTTP, SIP i inne). Rozwiązanie Nomios STP to przyszłościowy wybór, dający liczne korzyści w porównaniu z tradycyjnymi produktami STP.

Dostępne funkcje to między innymi:

 • Pełna obsługa routingu STP zgodnie z międzynarodowymi standardami i wariantami, włącznie z trybami mieszanymi.
 • Obsługa łączy sygnalizacyjnych niskiej szybkości, wysokiej szybkości i SIGTRAN.
 • Rozbudowany zestaw funkcji skanowania, śledzenia, filtrowania, kontroli przeciążenia, ograniczania ruchu, zapobiegania zalewom i egzekwowania zasad.
 • Funkcje routingu i skanowania w jednej lub wielu warstwach (SCCP, TCAP, MAP, INAP itd.).
 • Funkcja serwera proxy SMS z obsługą pierwszej próby dostarczenia wiadomości (FDA), routingu macierzystego, bramy USSD, czarnych i białych list i wieloma innymi opcjami.
 • Zapora SMS z funkcjami skanowania i filtrowania zawartości.
 • Funkcja selektywnej duplikacji komunikatów sygnalizacyjnych.
 • Obsługa przenośności numerów komórkowych (MNP).
 • Rejestr tożsamości urządzeń (EIR).
 • Obsługa DRA/DEA dla potrzeb sygnalizacji Diameter i interoperacyjności SS7-Diameter.
 • Funkcja serwera proxy HTTP do koordynowania usług i sterowania nimi w sieci 5G NG Core.
 • Rozproszona architektura frontonu i zaplecza pozwalająca optymalizować routing, alokację zasobów i skalowalność.
 • Niezawodne rozwiązanie klasy operatorskiej: duża skalowalność, wysoka dostępność i nadmiarowość geograficzna.
 • Interfejs graficzny do koordynowania usług i zarządzania systemem, konfigurowalna logika usług, modyfikowanie konfiguracji bez pisania własnego kodu ani skryptów.

Rozwiązanie niezależne od sprzętu z wirtualizacją funkcji sieciowych

Router STP firmy Nomios może pracować na dowolnym standardowym sprzęcie lub w środowisku zwirtualizowanym. Jest to rozwiązanie całkowicie programowe z obsługą wirtualizacji i wdrożeń chmurowych (VMware, KVM, OpenStack itd.). Router STP nie wymaga specjalistycznego sprzętu ani komercyjnych systemów operacyjnych. Oferując możliwość wdrożenia routera STP na wspólnej platformie, firma Nomios ułatwia operatorom i dostawcom migrację z własnościowych systemów sprzętowych na infrastrukturę opartą na standardowym sprzęcie i platformach chmurowych.

Połącz się z nami

Eksperci w dziedzinie 5G i rozwiązań mobilnych

Nasz zespół jest dostępny na szybką rozmowę telefoniczną lub spotkanie wideo. Połączmy się i porozmawiajmy o Twoich wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem, przeanalizujmy raporty porównawcze dostawców lub porozmawiajmy o nadchodzących projektach IT. Jesteśmy tutaj, aby pomóc

Placeholder for Portrait of engineer beard wearing poloPortrait of engineer beard wearing polo
Updates

Aktualności i artykuły na blogu