EDR

Cybereason EDR – Nowoczesna ochrona w cyfrowym świecie

Do przeczytania w 2 min.
Placeholder for Aerial view highway flyoversAerial view highway flyovers
Cybereason

Share

Cybereason EDR (Endpoint Detection and Response) to jedno z wiodących rozwiązań na rynku cyberbezpieczeństwa, które zostało zaprojektowane w celu wykrywania, analizowania i reagowania na zaawansowane zagrożenia w systemach informatycznych. W miarę jak tradycyjne podejście do ochrony antywirusowej staje się niewystarczające wobec rosnącej liczby zaawansowanych zagrożeń, takie narzędzia jak Cybereason EDR stają się niezbędne dla każdej organizacji pragnącej chronić swoje aktywa.

Dlaczego warto zainwestować w Cybereason EDR?

W dobie rosnącej liczby ataków cybernetycznych, ochrona stacji roboczych i serwerów staje się priorytetem dla każdej firmy. Z pomocą przychodzi Cybereason EDR, innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na skuteczne wykrywanie, badanie i reagowanie na zagrożenia w środowisku IT.

Nowoczesna ochrona dla stacji roboczych i serwerów

Cybereason EDR to nie tylko narzędzie do wykrywania zagrożeń. To kompleksowe rozwiązanie, które skupia się na ochronie stacji roboczych i serwerów poprzez zastosowanie najnowszych technologii i algorytmów. Jego głównym zadaniem jest monitorowanie, analiza i reagowanie na wszelkie nieprawidłowości, które mogą wskazywać na próbę włamania lub inne działania złośliwego oprogramowania.

Zaawansowane narzędzia do analizy

Dzięki zaawansowanym funkcjom analitycznym, Cybereason EDR potrafi precyzyjnie wykryć nawet najbardziej zaawansowane ataki, takie jak APT (zaawansowane trwałe zagrożenia) czy ransomware. Umożliwia to szybką identyfikację źródła zagrożenia i natychmiastowe podjęcie działań w celu jego neutralizacji.

Całościowy przegląd sytuacji

Jednym z kluczowych wyróżników Cybereason EDR jest jego zdolność do tworzenia tzw. "malopów" (Malicious Operations). Dzięki temu narzędziu, specjaliści ds. bezpieczeństwa otrzymują całościowy obraz ataku, od momentu jego inicjacji, przez kolejne etapy, aż po ewentualną eskalację. Pozwala to na dogłębne zrozumienie mechanizmów ataku i skuteczniejsze przeciwdziałanie.

Integracja z innymi systemami

Największą zaletą Cybereason EDR jest jego zdolność do integracji z istniejącymi systemami bezpieczeństwa. Współpracuje on z nimi, tworząc jednolity ekosystem ochrony IT. Dzięki temu, Twoja firma może łatwo zintegrować to rozwiązanie z istniejącą już infrastrukturą, co przekłada się na większą skuteczność w wykrywaniu i reagowaniu na zagrożenia.

Placeholder for Hetportretbureau LR T1 A5873Hetportretbureau LR T1 A5873

Dlaczego warto wybrać Cybereason EDR?

Cybereason EDR poza technologią, to przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa w cyfrowym świecie. Wybierając to rozwiązanie, firmy inwestują w przyszłość, zabezpieczając się przed ewentualnymi stratami finansowymi i utratą reputacji związaną z atakami cybernetycznymi. Nomios Polska, lider w doradztwie i zabezpieczeniach cyfrowych, z pełnym przekonaniem poleca Cybereason EDR jako jedno z najlepszych rozwiązań na rynku.

Według nas głównymi zaletami Cybereason EDR są przede wszystkim:

  • Analiza behawioralna: Dzięki zaawansowanej analizie behawioralnej, Cybereason EDR może wykrywać nawet te zagrożenia, które są nieznane i nie zostały jeszcze zidentyfikowane. System analizuje wzorce zachowań w sieci i wyróżnia je na podstawie podejrzanej aktywności.
  • Automatyczna reakcja: W momencie wykrycia zagrożenia, platforma Cybereason automatycznie podejmuje działania w celu jego neutralizacji. Może to być np. izolacja urządzenia, zakończenie podejrzanego procesu lub usunięcie złośliwego oprogramowania.
  • Wizualizacja łańcucha ataku: Jednym z unikalnych aspektów Cybereason EDR jest zdolność do wizualizacji całego łańcucha ataku. Użytkownik może zobaczyć, jakie kroki zostały podjęte przez intruza oraz jakie systemy zostały skompromitowane.
  • Integracja z innymi narzędziami takimi jak chociażby systemy zarządzania zagrożeniami (SIEM) czy narzędzia do analizy sieci.

Jak Nomios może Ci pomóc

W świecie, w którym zagrożenia cybernetyczne stają się coraz bardziej zaawansowane, niezbędne jest posiadanie narzędzi, które skutecznie zabezpieczają przed nimi. Cybereason EDR stanowi takie narzędzie, zapewniając kompleksową ochronę, zaawansowane funkcje analityczne oraz integrację z innymi systemami. Dzięki współpracy z liderami w branży, takimi jak Nomios Polska, firmy mogą być pewne, że ich zasoby cyfrowe są w dobrych rękach.

Skontaktuj się z nami

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat?

Nasi eksperci i opiekunowie handlowi są do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane, a my wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Zadzwoń teraz
Placeholder for Portrait of french manPortrait of french man
Updates

Więcej aktualizacji