EDR

Endpoint Detection & Response

Zadbaj o nieustanną i kompleksową ochronę urządzeń końcowych w swojej sieci, obejmującą wykrywanie zagrożeń, reagowanie na incydenty oraz analizy śledcze, aby skutecznie powstrzymać cyberataki i zapewnić bezpieczeństwo sieci.

Placeholder for Devops secops security engineerDevops secops security engineer

Pełna ochrona i widoczność w czasie rzeczywistym

Nasze rozwiązania EDR są w stanie wykrywać zagrożenia w całym środowisku, pozwalając administratorom na badanie całego cyklu życia zagrożeń, dostarczając informacji na temat incydentów, wektorów ataku, złośliwych działań i możliwości powstrzymania zagrożenia. Dzięki powstrzymaniu zagrożeń na etapie urządzenia końcowego, rozwiązania EDR pomagają w ich eliminacji i zapobiegają ich rozprzestrzenianiu się.

Korzyści

Dlaczego warto wybrać rozwiązanie EDR?

Pełna widoczność

Nieustanne monitorowanie pozwala na stały wgląd w aktywność urządzeń końcowych, dzięki czemu administratorzy dokładnie wiedzą o wszystkich zagrożeniach pojawiających się w środowisku organizacji na każdym szczeblu – od pojedynczych stacji roboczych, po całą sieć przedsiębiorstwa.

Ochrona przed atakami

Rozwiązanie zapewnia pełny wgląd w środowisko, umożliwiając przeprowadzanie kompleksowych analiz pozwalających na automatyczne wykrywanie podejrzanej aktywności i zatrzymywanie nawet najtrudniejszych do wykrycia ataków.

Najwyższa wydajność

Rozwiązania zwiększają wydajność zespołów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, pozwalając im ograniczyć czas poświęcany na obsługę alarmów, a także przyspieszyć analizy i reakcje na ataki.
Kluczowe możliwości

Ujednolicona ochrona urządzeń końcowych w całym przedsiębiorstwie.

Nasze zespoły zajmujące się bezpieczeństwem wiedzą, że tylko działając ramię w ramię jesteśmy w stanie dać skuteczny odpór przestępcom i powstrzymać cyberataki.

icon Informacje na temat zagrożeń
Informacje na temat zagrożeń
Nasz system informacji na temat zagrożeń opiera się na danych z wielu źródeł, które są analizowane przy pomocy algorytmów uczenia maszynowego. Pozwalają one na ich kategoryzację w oparciu o historyczną dokładność dotyczącą poszczególnych rodzajów zagrożeń ze strony różnych nieprzyjaciół. Dzięki temu nasze rozwiązania EDR są w stanie szybko i precyzyjnie określić właściwe źródło informacji, co gwarantuje błyskawiczną reakcję, upraszcza proces analizy i ułatwia przeprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych.
icon Dokładność i szybkość wykrywania
Dokładność i szybkość wykrywania
Nasze rozwiązania EDR są w stanie wykrywać wszelkie zagrożenia szybko i z dużą dokładnością dzięki analizie behawioralnej, która wykorzystuje korelacje między maszynami i dane ze wszystkich urządzeń końcowych w czasie rzeczywistym – dzięki specjalnemu silnikowi korelacji, który pozwala na osiągnięcie wydajności 1 analityka na 200 000 maszyn, zespoły odpowiedzialne za bezpieczeństwo mogą skupić się na innych zadaniach.
icon Natychmiastowa reakcja
Natychmiastowa reakcja
Nasze rozwiązania pozwalają analitykom szybko dotrzeć do szczegółów ataku bez konieczności tworzenia skomplikowanych zapytań bazodanowych, a następnie łatwo przejść bezpośrednio od dochodzenia do ochrony poszczególnych urządzeń dzięki kompleksowemu pakietowi działań zapobiegawczych, obejmujących izolację urządzeń i wyłączanie procesów, a także usuwanie mechanizmów trwałości. Wszystkie te możliwości są dostępne z poziomu intuicyjnego graficznego interfejsu użytkownika.
icon Korelacja złośliwych zachowań dzięki algorytmom SI i uczeniu maszynowemu
Korelacja złośliwych zachowań dzięki algorytmom SI i uczeniu maszynowemu
Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe umożliwiają ujawnianie zaawansowanych zagrożeń dzięki wykrywaniu subtelnych zachowań. Wykrywanie niektórych zachowań złośliwego oprogramowania wymaga analizy zbiorów danych z całego przedsiębiorstwa z wykorzystaniem algorytmów uczenia maszynowego. Monitorowanie wyłącznie poszczególnych urządzeń końcowych może skutkować przeoczeniem bardziej wyrafinowanych przestępców, których działania stają się widoczne dopiero po analizie całego środowiska z pomocą uczenia maszynowego.
icon Udowodniona skuteczność
Udowodniona skuteczność
Nasze rozwiązania EDR uzyskały najwyższą ocenę w rankingu Forrester Wave for Enterprise Detection and Response 2020, a ocena MITRE ATT&CK potwierdza najwyższą skuteczność naszych produktów w szybkim wykrywaniu i korelowaniu zagrożeń, a także przedstawianiu informacji na ich temat w łatwy do interpretacji, interaktywny i wizualny sposób.
Nasz ekosystem

Nasi partnerzy technologiczni EDR

Powiązane rozwiązania

Dostosowane do Twoich potrzeb

Nasza siła leży w elastyczności i skupieniu się na tworzeniu niestandardowych rozwiązań dla naszych klientów. Odkryj, w jakich obszarach możemy wesprzeć Twój zespół IT.

Eksperci ds. bezpieczeństwa

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Zapraszamy na krótką rozmowę lub wideokonferencję. Skontaktuj się z nami – porozmawiamy o wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem, którym stawiasz czoła, przyjrzymy się bliżej dostawcom, omówimy też Twoje projekty IT. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Placeholder for Portrait of engineer beard wearing poloPortrait of engineer beard wearing polo
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

EDR koncentruje się przede wszystkim na zaawansowanych zagrożeniach, które zostały zaprojektowane w celu uniknięcia obrony przed atakiem i z powodzeniem przedostały się do środowiska. EPP koncentruje się wyłącznie na zapobieganiu na granicy. Jest to trudne, jeśli nie niemożliwe, aby EPP blokowało 100 procent zagrożeń. Tak więc w idealnym przypadku, rozwiązanie bezpieczeństwa punktów końcowych wdraża zarówno funkcje EPP jak i EDR.

Antywirus jest składnikiem prewencyjnym zabezpieczeń punktów końcowych, którego celem jest powstrzymanie cyberzagrożeń przed przedostaniem się do sieci. Kiedy zagrożenia omijają antywirusy, EDR wykrywa tę aktywność i pozwala zespołom na powstrzymanie przeciwnika, zanim będzie on w stanie poruszać się w sieci.

Bardziej wyrafinowane zagrożenia, które omijają zabezpieczenia perymetryczne, mogą siać spustoszenie w całej sieci. Oprogramowanie typu ransomware szyfruje poufne dane i przetrzymuje je jako zakładników w firmie do czasu uzyskania okupu. W międzyczasie, złośliwe kryptominingu siedzi ukradkiem w sieci i wyczerpuje zasoby obliczeniowe. Rozwiązanie EDR może pomóc w szybkim znalezieniu, opanowaniu i usunięciu zagrożeń, dzięki czemu można zapewnić bezpieczeństwo danych na punktach końcowych w całym środowisku.

Updates

Aktualności i artykuły na blogu