Czym jest CASB?

Cloud Access Security Broker (CASB) chroni dane hostowane w chmurze i zapewnia kontrolę bezpieczeństwa klasy korporacyjnej, dzięki czemu organizacje mogą włączyć SaaS i IaaS do swojej istniejącej architektury bezpieczeństwa. W miarę jak organizacje korzystają z chmury, zastępują wiele swoich aplikacji w centrach danych oprogramowaniem jako usługą (SaaS) lub przenoszą znaczną część swojego IT do dostawców infrastruktury (IaaS), takich jak Amazon lub Azure.

CASB zapewniają widoczność, bezpieczeństwo danych, ochronę przed zagrożeniami i zgodność z przepisami. Porównując rozwiązania CASB, należy upewnić się, że spełniają one określone potrzeby w każdej z tych kategorii. W raporcie Magic Quadrant for Cloud Access Security Brokers 2018 firmy Gartner, Craig Lawson i Steve Riley stwierdzają, że do 2020 roku 60 procent dużych przedsiębiorstw będzie korzystać z brokera bezpieczeństwa dostępu do chmury.

CASB i bezpieczeństwo w chmurze

Brokerzy zabezpieczeń dostępu do chmury działają poprzez zapewnienie, że ruch sieciowy między urządzeniami lokalnymi a dostawcą chmury jest zgodny z zasadami bezpieczeństwa. Są w stanie zapewnić wgląd w korzystanie z aplikacji w chmurze na różnych platformach chmurowych i identyfikować nieautoryzowane użycie. CASB wykorzystują automatyczne wykrywanie do identyfikacji używanych aplikacji w chmurze i identyfikacji aplikacji wysokiego ryzyka, użytkowników wysokiego ryzyka i innych ważnych czynników ryzyka. Brokerzy dostępu do chmury mają możliwość egzekwowania szeregu różnych kontroli dostępu do zabezpieczeń, w tym szyfrowania i profilowania urządzeń. Mogą również świadczyć inne usługi, takie jak mapowanie poświadczeń.

Przedsiębiorstwa coraz częściej zwracają się do dostawców CASB w celu egzekwowania zasad bezpieczeństwa, przeciwdziałania zagrożeniom związanym z usługami w chmurze i przestrzegania przepisów.

Informacje o CASB i Nomios

Nomios ma 17 lat doświadczenia we wdrażaniu i zarządzaniu rozwiązaniami bezpieczeństwa. Możemy pomóc w ocenie obecnego poziomu bezpieczeństwa i tego, w jaki sposób korzystanie z aplikacji w chmurze naraża organizację na nowe zagrożenia. Możemy doradzić, czy i w jaki sposób rozwiązanie CASB może ograniczyć te zagrożenia. Nomios (dawniej Infradata) pomaga wybrać najlepsze rozwiązanie CASB. Może to być rozwiązanie proxy, chmurowe lub oparte na agentach. Możemy również pomóc we wdrożeniu, aby upewnić się, że zasady CASB są zgodne z zasadami zgodności, których organizacja musi przestrzegać.

Nasz ekosystem techniczny

Partnerzy CASB

Skontaktuj się z nami

Porozmawiaj z naszymi ekspertami

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zostaw wiadomość lub swój numer telefonu, a my oddzwonimy. Chętnie pomożemy Ci dalej.

Updates

Więcej aktualizacji