Historia sukcesu
Placeholder for EqiomEqiom

EQIOM łączy i zabezpiecza oddziały za pomocą zintegrowanego rozwiązania SD-WAN i bezpieczeństwa w chmurze

Placeholder for E BG Betonmischer Frankreich 10E BG Betonmischer Frankreich 10
Cisco

EQIOM, spółka zależna irlandzkiej grupy CRH (Cement Roadstone Holdings), zatrudniająca 1500 pracowników, specjalizuje się w produkcji i dystrybucji materiałów budowlanych (cement, beton, kruszywa) dla sektora budowlanego i inżynierii lądowej. Dzięki zakładom, kamieniołomomom, platformom i cementowniom w całej Francji, EQIOM jest znany z know-how i niezawodności swoich zespołów technicznych, logistycznych i handlowych.

Wyzwania:

Kiedy kończył się kontrakt na zdalne sieci WAN oparte na MPLS, EQIOM zwrócił się do swojego wieloletniego partnera Nomios. Wraz z ekspertami ds. bezpieczeństwa i sieci w Nomios, EQIOM zbadał możliwości odnowienia linii prywatnych oraz zalety SD-WAN (Software-Defined Wide-Area Networking).

Placeholder for MaxresdefaultMaxresdefault

Rozwiązanie:

We współpracy z operatorem telekomunikacyjnym Linkt, firma Nomios zademonstrowała wartość dodaną sieci SD-WAN firmie EQIOM, która ostatecznie wybrała rozwiązanie Cisco Meraki SD-WAN do odnowienia swojej tradycyjnej sieci. Nomios skonfigurował pilotażową sieć SD-WAN w sześciu lokalizacjach, a operator Linkt z łatwością wdrożył ją przy użyciu rozwiązania Cisco Meraki. Nomios podjął się również zadania wsparcia i administracji SD-WAN w ramach usług zarządzanych we współpracy z EQIOM.

Korzyści:

Przekonana o wydajności i korzyściach kosztowych, firma EQIOM przejęła kontrolę nad swoimi zdalnymi lokalizacjami i umowami SLA, rozstając się z operatorem Orange. Firma skorzystała z łatwości administrowania oferowanej przez konsolę opartą na chmurze, zabezpieczając jednocześnie swoje zdalne lokalizacje za pomocą zintegrowanego rozwiązania bezpieczeństwa Cisco Umbrella, które bezproblemowo współpracuje z urządzeniami bezpieczeństwa Cisco Meraki MX.

Cisco Meraki to wiodące rozwiązanie do zarządzania siecią łączące kilka urządzeń - takich jak zapora ogniowa, przełącznik, Wi-Fi, telefonia IP i kamery IP - w pełni zarządzanych w chmurze z poziomu jednego pulpitu nawigacyjnego.

Placeholder for B9710518872 Z 1 20161213162044 000 GVI85 JT8 O 2 0B9710518872 Z 1 20161213162044 000 GVI85 JT8 O 2 0

Modernizacja sieci jest dziecinnie prosta dzięki SD-WAN lub SD-Branch

Przy coraz bardziej zróżnicowanych urządzeniach, wzroście ilości danych i złożonych środowiskach multicloud, firmy napotykają na trudności w wykorzystaniu swoich zdalnych sieci WAN. Dzieje się tak, ponieważ ich prywatne infrastruktury - oparte na łączach MPLS - są zarządzane przez operatorów, którzy ustalają ceny i czas wdrożenia w przypadku tworzenia nowej zdalnej lokalizacji. Aby odzyskać kontrolę nad swoimi połączeniami i obniżyć koszty operacyjne, zwracają się oni obecnie ku rozwiązaniom SD-WAN (Software-Defined Wide-Area Networking). SD-WAN przekształca duże sieci w inteligentne, podłączone do sieci WWW, nakładając warstwę internetową na prywatną sieć WAN w celu optymalizacji wykorzystania zasobów i zapewnienia lepszego wykorzystania przepustowości. Dokładniej mówiąc, zapory Cisco Meraki MX sprawią, że standardowe opcje dostępu do Internetu staną się zbędne dzięki tunelom IPsec bezpośrednio łączącym różne zdalne lokalizacje z centralną.

Cisco Meraki oferuje również ofertę SD Branch, która jest łatwa w instalacji i utrzymaniu, łącząc wszystkie funkcje sieciowe (LAN, SD-WAN, Wi-Fi) i zabezpieczenia w jednym produkcie, odpowiednim dla mniejszych sieci biurowych.

Cisco Meraki: Niezrównana łatwość administracji dla elastycznych, bezpiecznych i ekonomicznych architektur sieciowych

Dzięki Cisco Meraki administracja siecią jest prosta, zintegrowana i bardzo bezpieczna. Dzięki funkcji "zero-touch provisioning" nową witrynę można wdrożyć w ciągu zaledwie kilku dni przy niezrównanym poziomie usług. Wdrażanie, administracja i aktualizacje są obsługiwane z konsoli administracyjnej w chmurze i nie wymagają lokalnej wiedzy informatycznej, co optymalizuje zarówno techniczne, jak i ludzkie koszty operacyjne. Dzięki temu klient ma kontrolę nad swoją siecią i możliwość stosowania zaawansowanych polityk bezpieczeństwa dzięki zaporze Cisco Meraki MX oraz integracji z Cisco Umbrella, innowacyjną barierą bezpieczeństwa wykorzystującą warstwę DNS do blokowania zagrożeń na wszystkich portach i we wszystkich protokołach - nawet bezpośrednich połączeń IP. Wreszcie, Cisco Meraki mierzy wydajność sieci end-to-end i identyfikuje przepływy aplikacji (krytyczne/biznesowe/rekreacyjne), którym należy nadać priorytet, zapewniając lepsze wrażenia użytkownikom.

O Nomios: Partner Cisco

Nomios jest ekspertem w dziedzinie integracji rozwiązań Cisco od 2004 roku. Dzięki ponad dwudziestu certyfikowanym inżynierom i ponad 120 firmom wyposażonym w rozwiązania Cisco, z których 80% to systemy bezpieczeństwa IT, Nomios zyskał pozycję strategicznego partnera referencyjnego, który pomaga swoim klientom w transformacji cyfrowej i modernizacji sieci.

Cisco Meraki to atrakcyjna opcja, która pozwoli klientom wdrożyć wydajne, bezpieczne rozwiązania SD-WAN lub SD Branch, które są łatwe do wdrożenia. Przejście na SD-WAN oznacza utratę usług nadzoru i administracji świadczonych pierwotnie przez operatorów, ale eksperci ds. sieci i bezpieczeństwa Nomios mogą obsługiwać rozwiązania SD-WAN klientów poprzez usługi zarządzane na poziomie jakości odpowiadającym historycznemu operatorowi WAN. Usługi zarządzane świadczone przez Nomios oznaczają, że można zarządzać całym cyklem życia rozwiązania, zarówno w zakresie wsparcia przy wyborze technologii, jak i uruchomienia czy eksploatacji, itp., a usługi są definiowane zgodnie z rzeczywistymi potrzebami biznesowymi.

Skontaktuj się z naszymi ekspertami

Czy masz projekt, który chciałbyś omówić?

Chętnie dowiemy się o Twoim projekcie bezpieczeństwa, wyzwaniach infrastrukturalnych lub innych pytaniach. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość.

Zadzwoń teraz
Placeholder for Portrait of ethnic man looking awayPortrait of ethnic man looking away
Updates

Aktualności i artykuły na blogu