Historia sukcesu
Eqiom

EQIOM łączy i zabezpiecza oddziały za pomocą zintegrowanego rozwiązania SD-WAN i bezpieczeństwa w chmurze

Placeholder for E BG Betonmischer Frankreich 10E BG Betonmischer Frankreich 10

EQIOM, spółka zależna irlandzkiej grupy CRH (Cement Roadstone Holdings), zatrudniająca 1500 pracowników, specjalizuje się w produkcji i dystrybucji materiałów budowlanych (cement, beton, kruszywa) dla sektora budowlanego i inżynierii lądowej. Dzięki zakładom, kamieniołomomom, platformom i cementowniom w całej Francji, EQIOM jest znany z know-how i niezawodności swoich zespołów technicznych, logistycznych i handlowych.

Wyzwania:

Kiedy kończył się kontrakt na zdalne sieci WAN oparte na MPLS, EQIOM zwrócił się do swojego wieloletniego partnera Nomios. Wraz z ekspertami ds. bezpieczeństwa i sieci w Nomios, EQIOM zbadał możliwości odnowienia linii prywatnych oraz zalety SD-WAN (Software-Defined Wide-Area Networking).

Placeholder for MaxresdefaultMaxresdefault

Rozwiązanie:

We współpracy z operatorem telekomunikacyjnym Linkt, firma Nomios zademonstrowała wartość dodaną sieci SD-WAN firmie EQIOM, która ostatecznie wybrała rozwiązanie Cisco Meraki SD-WAN do odnowienia swojej tradycyjnej sieci. Nomios skonfigurował pilotażową sieć SD-WAN w sześciu lokalizacjach, a operator Linkt z łatwością wdrożył ją przy użyciu rozwiązania Cisco Meraki. Nomios podjął się również zadania wsparcia i administracji SD-WAN w ramach usług zarządzanych we współpracy z EQIOM.

Korzyści:

Przekonana o wydajności i korzyściach kosztowych, firma EQIOM przejęła kontrolę nad swoimi zdalnymi lokalizacjami i umowami SLA, rozstając się z operatorem Orange. Firma skorzystała z łatwości administrowania oferowanej przez konsolę opartą na chmurze, zabezpieczając jednocześnie swoje zdalne lokalizacje za pomocą zintegrowanego rozwiązania bezpieczeństwa Cisco Umbrella, które bezproblemowo współpracuje z urządzeniami bezpieczeństwa Cisco Meraki MX.

Cisco Meraki to wiodące rozwiązanie do zarządzania siecią łączące kilka urządzeń - takich jak zapora ogniowa, przełącznik, Wi-Fi, telefonia IP i kamery IP - w pełni zarządzanych w chmurze z poziomu jednego pulpitu nawigacyjnego.

Placeholder for B9710518872 Z 1 20161213162044 000 GVI85 JT8 O 2 0B9710518872 Z 1 20161213162044 000 GVI85 JT8 O 2 0

Modernizacja sieci jest dziecinnie prosta dzięki SD-WAN lub SD-Branch

Przy coraz bardziej zróżnicowanych urządzeniach, wzroście ilości danych i złożonych środowiskach multicloud, firmy napotykają na trudności w wykorzystaniu swoich zdalnych sieci WAN. Dzieje się tak, ponieważ ich prywatne infrastruktury - oparte na łączach MPLS - są zarządzane przez operatorów, którzy ustalają ceny i czas wdrożenia w przypadku tworzenia nowej zdalnej lokalizacji. Aby odzyskać kontrolę nad swoimi połączeniami i obniżyć koszty operacyjne, zwracają się oni obecnie ku rozwiązaniom SD-WAN (Software-Defined Wide-Area Networking). SD-WAN przekształca duże sieci w inteligentne, podłączone do sieci WWW, nakładając warstwę internetową na prywatną sieć WAN w celu optymalizacji wykorzystania zasobów i zapewnienia lepszego wykorzystania przepustowości. Dokładniej mówiąc, zapory Cisco Meraki MX sprawią, że standardowe opcje dostępu do Internetu staną się zbędne dzięki tunelom IPsec bezpośrednio łączącym różne zdalne lokalizacje z centralną.

Cisco Meraki oferuje również ofertę SD Branch, która jest łatwa w instalacji i utrzymaniu, łącząc wszystkie funkcje sieciowe (LAN, SD-WAN, Wi-Fi) i zabezpieczenia w jednym produkcie, odpowiednim dla mniejszych sieci biurowych.

Cisco Meraki: Niezrównana łatwość administracji dla elastycznych, bezpiecznych i ekonomicznych architektur sieciowych

Dzięki Cisco Meraki administracja siecią jest prosta, zintegrowana i bardzo bezpieczna. Dzięki funkcji "zero-touch provisioning" nową witrynę można wdrożyć w ciągu zaledwie kilku dni przy niezrównanym poziomie usług. Wdrażanie, administracja i aktualizacje są obsługiwane z konsoli administracyjnej w chmurze i nie wymagają lokalnej wiedzy informatycznej, co optymalizuje zarówno techniczne, jak i ludzkie koszty operacyjne. Dzięki temu klient ma kontrolę nad swoją siecią i możliwość stosowania zaawansowanych polityk bezpieczeństwa dzięki zaporze Cisco Meraki MX oraz integracji z Cisco Umbrella, innowacyjną barierą bezpieczeństwa wykorzystującą warstwę DNS do blokowania zagrożeń na wszystkich portach i we wszystkich protokołach - nawet bezpośrednich połączeń IP. Wreszcie, Cisco Meraki mierzy wydajność sieci end-to-end i identyfikuje przepływy aplikacji (krytyczne/biznesowe/rekreacyjne), którym należy nadać priorytet, zapewniając lepsze wrażenia użytkownikom.

O Nomios: Partner Cisco

Nomios jest ekspertem w dziedzinie integracji rozwiązań Cisco od 2004 roku. Dzięki ponad dwudziestu certyfikowanym inżynierom i ponad 120 firmom wyposażonym w rozwiązania Cisco, z których 80% to systemy bezpieczeństwa IT, Nomios zyskał pozycję strategicznego partnera referencyjnego, który pomaga swoim klientom w transformacji cyfrowej i modernizacji sieci.

Cisco Meraki to atrakcyjna opcja, która pozwoli klientom wdrożyć wydajne, bezpieczne rozwiązania SD-WAN lub SD Branch, które są łatwe do wdrożenia. Przejście na SD-WAN oznacza utratę usług nadzoru i administracji świadczonych pierwotnie przez operatorów, ale eksperci ds. sieci i bezpieczeństwa Nomios mogą obsługiwać rozwiązania SD-WAN klientów poprzez usługi zarządzane na poziomie jakości odpowiadającym historycznemu operatorowi WAN. Usługi zarządzane świadczone przez Nomios oznaczają, że można zarządzać całym cyklem życia rozwiązania, zarówno w zakresie wsparcia przy wyborze technologii, jak i uruchomienia czy eksploatacji, itp., a usługi są definiowane zgodnie z rzeczywistymi potrzebami biznesowymi.

Skontaktuj się z naszymi ekspertamiCzy masz projekt, który chciałbyś omówić?

Chętnie dowiemy się o Twoim projekcie bezpieczeństwa, wyzwaniach infrastrukturalnych lub innych pytaniach. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość.

Placeholder for Portrait of ethnic man looking awayPortrait of ethnic man looking away

Aktualności i blog