SD-WAN

5 najlepszych rozwiązań SDN roku 2018

Do przeczytania w 1 min.
Juniper Networks
Arista Networks
Cisco

Share

Gdy większość inżynierów sieci i menedżerów działów IT przebywa lub szykuje się na letni urlop, my postanowiliśmy przyjrzeć się pięciu najlepszym rozwiązaniom sieci definiowanych programowo (SDN), jakie do tej pory pojawiły się w roku 2018. Choć za nami dopiero pół roku, widać już wyraźnie, że klienci oczekują od rozwiązań sieciowych większych możliwości programowania, większej elastyczności i niższych kosztów — a to oznacza, że centralną rolę odgrywa oprogramowanie.

Coraz powszechniejsze wykorzystanie usług chmurowych w połączeniu z koniecznością ograniczania złożoności w centrum danych przekłada się na rosnącą sprzedaż rozwiązań w rodzaju sieci WAN definiowanych programowo czy też sieci intencyjnych. Według raportu badawczego Global Market Insights prognozowany wzrost światowego rynku rozwiązań i usług sieci definiowanych programowo w ciągu kilku najbliższych lat wyniesie łącznie 54%.

W tym zestawieniu prezentujemy pięć najciekawszych i najbardziej pożądanych technologii sieci definiowanych programowo, jakie pojawiły się na rynku od początku 2018 r.

Juniper Contrail SD-WAN

Juniper Networks Contrail SD-WAN to rozwiązanie wielochmurowe umożliwiające klientom zautomatyzowanie brzegu sieci WAN z wykorzystaniem wirtualnych, chmurowych punktów końcowych w połączeniu z lokalnymi platformami firewall lub CPE (Customer Premises Equipment). Wykorzystanie mechanizmu koordynacji usług Juniper Contrail pozwala projektować, zabezpieczać, automatyzować i realizować kompletny cykl życia usług obejmujący wiele produktów sieciowych Juniper, w tym routery, bramy i inne platformy sieciowe.

Firma Juniper poszerzyła ostatnio możliwości rozwiązania Contrail SD-WAN poprzez dodanie obsługi szczegółowych poziomów wygody aplikacji (AppQoE), co oznacza możliwość monitorowania i modyfikowania wydajności obsługi przeszło 3700 aplikacji, w tym produktów Microsoft Outlook i Skype for Business. Wykorzystując zasady zarządzania koordynacją w środowisku Contrail, klienci mogą teraz dostrajać wydajność łączności między aplikacjami w oddziałach terenowych a centrum danych.

Riverbed SteelConnect SD-WAN

Firma Riverbed została nagrodzona za produkt SteelConnect — innowacyjne, najlepsze w branży rozwiązanie sieci WAN definiowanych programowo (SD-WAN) i sieci chmurowych. Dzięki naciskowi na prostotę, moc obliczeniową i elastyczność wymaganą w erze chmurowej firma Riverbed jest liderem w dziedzinie SD-WAN, wirtualizacji funkcji sieciowych (NFV), sieci hybrydowych oraz widoczności i bezpieczeństwa infrastruktury.

Riverbed SteelConnect to proste koncepcyjnie, lecz bogate w możliwości rozwiązanie sieci WAN definiowanych programowo, które pozwala przedsiębiorstwom i dostawcom usług przenoszącym się do środowisk chmurowych korzystać z opracowanego przez Riverbed podejścia zorientowanego na aplikacje. Unikalną cechą rozwiązania jest inteligentne podejście do projektowania, wdrażania i utrzymywania sieci rozproszonych we współczesnych środowiskach chmurowych, pozwalające konfigurować sieci w uproszczony sposób, bez podatnych na błędy procesów ręcznego konfigurowania z wiersza poleceń. Rozwiązanie SteelConnect pozwoliło Riverbed połączyć funkcje sieci WAN definiowanej programowo (SD-WAN) z najlepszymi w branży funkcjami optymalizacji sieci WAN, skalowalnością i bezpieczeństwem klasy korporacyjnej oraz całościową widocznością w hybrydowych sieciach WAN, zdalnych sieciach WLAN i sieciach chmurowych.

Forcepoint Secure Enterprise SD-WAN

Produkty bezpieczeństwa sieciowego w ofercie firmy Forcepoint łączą najnowsze osiągnięcia w dziedzinie sieci WAN definiowanych programowo (SD-WAN) z najlepszymi w branży zaporami następnej generacji (NGFW) i funkcjami regułowego zarządzania z pojedynczej konsoli w skali całego przedsiębiorstwa. Korzystają z nich na całym świecie duże i małe firmy w sektorach handlu detalicznego, hotelarstwa i usług finansowych.

Rozproszone geograficznie organizacje na całym świecie wykorzystują rozwiązania Forcepoint, aby bezpiecznie i wydajnie łączyć i chronić oddalone od centrali sklepy, oddziały i biura. Opracowana przez Forcepoint technologia SD-WAN pozwala klientom w niezauważalny sposób wykorzystywać wiele łączy od różnych dostawców ISP, zabezpieczać każde łącze najlepszymi w branży produktami i zarządzać całym rozwiązaniem z pojedynczej konsoli.

Arista Networks: sieci chmurowe definiowane programowo (SDCN)

Najnowsze technologie sieci definiowanych programowo dopełniają przełączniki w centrach danych poprzez automatyzację zasad sieciowych i przydzielania zasobów w szerszym ekosystemie integrującym infrastrukturę chmurową. Opracowana przez firmę Arista kombinacja technologii sieci definiowanych programowo z rozszerzalnym systemem operacyjnym Arista EOS® otrzymała nazwę sieci chmurowych definiowanych programowo (SDCN).

Technologia Arista SDCN łączy najważniejsze zalety wszechobecnych dziś środowisk chmurowych, a więc automatyzację, samoobsługowe przydzielanie zasobów i liniowe skalowanie wydajności i opłacalności, z atutami coraz popularniejszych obecnie sieci definiowanych programowo: wirtualizacją sieci, możliwością programowania odpowiednio do potrzeb, uproszczonymi architekturami i przystępnymi cenami.

Stworzona w ten sposób kombinacja stanowi najlepszą w swojej klasie platformę oprogramowania do maksymalizacji wartości sieci zarówno w przedsiębiorstwach, jak i w centrach danych dostawców usług — to nowa architektura dla najbardziej newralgicznych lokalizacji w całej infrastrukturze informatycznej.

Sieci intencyjne Cisco

Firma Cisco intensywnie inwestowała w roku 2018 w swoją młodą platformę sieci intencyjnych. Dyrektor generalny Cisco, Chuck Robbins, powiedział ostatnio, że opracowane przez firmę podejście intencyjne, polegające na używaniu oprogramowania do automatyzacji zasad sieciowych i zarządzania nimi, jest obecnie rozwijane bardziej w kierunku otwartej architektury definiowanej programowo.

Kalifornijski gigant sieciowy udostępnia produkt DNA Center, który stanowi warstwę sterowania i zarządzania w sieciach intencyjnych, jako platformę otwartą, aby umożliwić partnerom tworzenie własnych aplikacji, a tym samym zwiększyć różnorodność rozwiązań SDN oferowanych klientom. Firma Cisco zaprezentowała też w 2018 r. dwa nowe systemy oprogramowania zwiększające możliwości nowej platformy w zakresie sieci SDN: Network Assurance Engine i DNA Center Assurance.

Teraz pozostaje nam tylko czekać, co przyniesie druga połowa 2018 r. Życzymy udanego lata!

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj najnowsze wiadomości na temat bezpieczeństwa, spostrzeżenia i trendy rynkowe do swojej skrzynki pocztowej.

Updates

Więcej aktualizacji