Mobile security

Utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa dzięki łączności 5G.

Placeholder for Japanese man laughing with phoneJapanese man laughing with phone

Zbuduj bezpieczną i przyszłościową sieć 5G.

W telekomunikacji mobilnej, kilka protokołów (SS7, Diameter, HTTP/2) jest używanych we wszystkich technologiach mobilnych. Pierwsza komercyjna technologia mobilna, sieć mobilna 2G, wymagała protokołu SS7 do sygnalizacji. Pierwotnie, podatność SS7 na ataki nie była brana pod uwagę. Dopiero w 2014 roku luki w zabezpieczeniach SS7 zostały odkryte i zademonstrowane przez badaczy bezpieczeństwa na konferencji Chaos Communication w Hamburgu. Od tego momentu zaczęto zwracać większą uwagę na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa w domenie Mobile core. Doprowadziło to do wprowadzenia SS7 Firewalling dla 2G/3G oraz Diameter Firewalling dla LTE. Wraz z rozwojem technologii 5G, znaczenie skutecznego bezpieczeństwa w rdzeniu sieci mobilnej staje się jeszcze bardziej naglące, ponieważ łącza 2G, 3G i LTE pozostają dominującymi technologiami mobilnymi dla każdego Operatora Mobilnego.

Nigdy wcześniej sieci mobilne nie były tak podatne na ataki z połączonego świata. Jest oczywiste, że branża telekomunikacyjna musi na nowo przemyśleć sposób radzenia sobie z tymi nowymi zagrożeniami. Technologie sieci komórkowych i obsługujące je protokoły szybko ewoluują, podobnie jak przestępcy szukający sposobów na ich wykorzystanie. Co więcej, nasze codzienne życie zależy dziś od niezawodnej łączności (mobilnej) w zakresie przesyłania wiadomości, opieki zdrowotnej, bankowości, interakcji społecznych i wielu innych.

Nomios jest wiodącym ekspertem w dziedzinie zabezpieczania sieci i urządzeń 2G/3G, 4G/LTE, 5G. Dostarczamy rozwiązanie bezpieczeństwa oparte na jednym silniku, które jest w stanie chronić przed znanymi podatnościami i szybko dostosowywać się do nowo odkrytych luk w zabezpieczeniach różnych protokołów, takich jak SS7, Diameter, HTTP/2, ENUM, ... .

Połącz się z nami

Eksperci w dziedzinie 5G i rozwiązań mobilnych

Nasz zespół jest dostępny na szybką rozmowę telefoniczną lub spotkanie wideo. Połączmy się i porozmawiajmy o Twoich wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem, przeanalizujmy raporty porównawcze dostawców lub porozmawiajmy o nadchodzących projektach IT. Jesteśmy tutaj, aby pomóc

Placeholder for Portrait of engineer beard wearing poloPortrait of engineer beard wearing polo
Updates

Aktualności i artykuły na blogu