Juniper Networks

Juniper Networks liderem w MQ Gartnera dla infrastruktury przewodowej i bezprzewodowej LAN dla przedsiębiorstw

Do przeczytania w 6 min.
Placeholder for Juniper Leader Gartner MQ wired and wireless LANJuniper Leader Gartner MQ wired and wireless LAN
Arista Networks
Cisco
Fortinet

Share

Sieci korporacyjne składają się z oprogramowania i sprzętu potrzebnego do komunikacji i pracy w biurze, przestrzeni co-workingowej lub innym rodzaju środowiska biznesowego, np. przechodzenia do trybu online, dzwonienia do innych, organizowania spotkań online itd. Technologie przewodowej i bezprzewodowej infrastruktury LAN należą do najstarszych i najbardziej ugruntowanych w branży sieciowej. Obecnie znaczenie ma nie tylko oprogramowanie i sprzęt, ale także powiązane ze sobą aplikacje do zarządzania siecią, analityki i bezpieczeństwa.

Ilość przetwarzanych danych to naprawdę nie lada wyczyn. Dlatego coraz większego znaczenia nabierają podstawowe integracje AI i uczenia maszynowego. Według Gartnera®, prezentują one zestawy danych niezbędne do optymalizacji sieci w celu wsparcia cyfrowych wymagań biznesowych, a jednocześnie stają się źródłem istotnych dla biznesu danych przydatnych dla I&O i kierowników biznesowych.

Istnieje kilku dostawców, którzy dostarczają przewodowy i bezprzewodowy sprzęt sieciowy oraz inne powiązane oprogramowanie sieciowe. Firma Gartner® stworzyła Magic Quadrant™ dla infrastruktury przewodowych i bezprzewodowych sieci LAN dla przedsiębiorstw w oparciu o sprzęt (podstawowe możliwości fizycznych elementów sieci) i oprogramowanie (aplikacje usług sieciowych, które są oparte na chmurze, urządzeniach lub wirtualnych urządzeniach). Według nich, założenia planowania strategicznego to:

  • Koszty OPEX sieci wzrosną o co najmniej 15%, każdego roku przez następne pięć lat, dla 70% przedsiębiorstw z powodu braku planu na złagodzenie problemów z łańcuchem dostaw sprzętu sieciowego.
  • Ponad 90% przedsiębiorstw kupujących punkty dostępowe Wi-Fi 6e nie zrealizuje obliczalnego zwrotu z inwestycji co najmniej do 2024 roku z powodu braku urządzeń obsługujących nowy standard.

Z dumą możemy powiedzieć, że nasz partner Juniper Networks zajmuje najwyższą pozycję zarówno pod względem zdolności do realizacji, jak i kompletności wizji.

Placeholder for 2022 Juniper Networks Gartner MQ Wired Wireless LAN2022 Juniper Networks Gartner MQ Wired Wireless LAN
Nasi partnerzy

Magic Quadrant™ Leaders

Dwóch z naszych partnerów to liderzy w Magicznym Kwadracie™ firmy Gartner® dla infrastruktury przewodowych i bezprzewodowych sieci LAN w przedsiębiorstwach. Według Gartnera® liderzy dobrze realizują swoją obecną wizję i są dobrze przygotowani na przyszłość.

Juniper Networks

My, jako partner Elite Plus firmy Juniper Networks, z przyjemnością gratulujemy im najwyższej pozycji w Magic Quadrant™. Ich wizja dotycząca doskonałego zadowolenia klienta oraz rozszerzenie Mist AI na całe portfolio, od klienta do chmury, doprowadziły do umieszczenia Juniper w tym zestawieniu.

OfertaJuniper Networks dla przedsiębiorstw oparta na AI obejmuje przełączniki serii EX, przełączniki serii QFX oraz punkty dostępowe Juniper Mist. Odpowiada to na większość przypadków użycia na rynkach dużych przedsiębiorstw i MSE.

Juniper MIST liderem w kategorii dostepu przewodowego i bezprzewodowego

Już trzeci rok z rzędu Juniper Networks jest Liderem w 2022 Gartner® Magic Quadrant™ for Wired and Wireless LAN Infrastructure. Ponadto, już drugi rok z rzędu Juniper zajmuje najwyższą pozycję w zakresie "kompletności wizji" oraz najwyższą w zakresie "zdolności do realizacji" wśród wszystkich ocenianych dostawców.

Zgodnie z ostatnim raportem rynkowym grupy 650, Juniper Networks jest najszybciej rozwijającym się producentem korporacyjnych sieci LAN. Ponadto, Juniper ogłosił niedawno piąty kwartał z rzędu wzrostu w ujęciu rocznym, przy czym rozwiązania Juniper dla przedsiębiorstw oparte na sztucznej inteligencji znacznie przewyższają rynek, odnotowując rekordową sprzedaż zarówno dla dostępu przewodowego, jak i bezprzewodowego.

Sudheer Matta, wiceprezes ds. produktów kategorii AI-Driven Enterprise powiedział to najlepiej: "Dostarczając innowacyjną automatyzację klient-do-chmury, wgląd i samosterujące działania, Mist AI nadal wyróżnia się na tle reszty branży pod względem łatwości, skali, kosztów i wydajności. Trwałe tempo, które obserwujemy, jest prawdziwym świadectwem naszych światowej klasy zespołów ds. produktu, sprzedaży i marketingu, a także partnerów, którzy zgromadzili się wokół innowacyjnego rozwiązania Juniper dla przedsiębiorstw opartego na AI. Wspólnie wnosimy sprawdzoną wartość dla klientów i partnerów na całym świecie."

Dobry wynik dla Juniper w Gartner® Peer Insights™

Oprócz tego, Juniper został uznany za Customers’ Choice for Enterprise Wired and Wireless LAN Infrastructure w raporcie 2022 Gartner® Peer Insights™ Voice of the Customer (31 maja 2022). Gartner® Peer Insights™ jest platformą wzajemnej weryfikacji i oceny przeznaczoną dla decydentów w zakresie oprogramowania i usług dla przedsiębiorstw. Juniper otrzymał ogólną ocenę klientów w wysokości 4,9 na 5, w oparciu o 130 recenzji, przy czym 99 procent respondentów stwierdziło, że są skłonni polecić rozwiązanie (najwyższa ocena spośród wszystkich dostawców).

Więcej naszych partnerów biznesowych w Magic Quadrant™ Leaders

Cisco

Nasz partner Cisco jest kolejnym liderem w Magic Quadrant™ dla infrastruktury przewodowych i bezprzewodowych sieci LAN w przedsiębiorstwach. Dzięki swoim produktom Catalyst i Meraki rozwiązuje większość przypadków użycia w dużych i małych przedsiębiorstwach. Nadal inwestują w możliwości swojego DNA Center, platformy zarządzania i orkiestracji sieci on-premises, która jest integralną częścią ich architektury definiowanej programowo (SDA). W czerwcu 2022 roku Cisco ogłosiło monitorowanie i ograniczone możliwości konfiguracji swojego portfolio Catalyst z Meraki Dashboard. Dlatego będą inwestować w zwiększenie funkcjonalności, osiągnięcie zgodności z use-case parity i dostarczenie spójności doświadczeń w obu portfolio.

Nasi partnerzy

Wizjonerzy Magic Quadrant™

Dwaj nasi partnerzy są wizjonerami w Magicznym Kwadracie™ firmy Gartner® dla infrastruktury przewodowych i bezprzewodowych sieci LAN w przedsiębiorstwach. Według Gartnera® wizjonerzy rozumieją, dokąd zmierza rynek lub mają wizję zmiany zasad rynkowych, ale jeszcze nie wykonują jej wystarczająco dobrze.

Fortinet

Firma Fortinet zajmuje w tym Magicznym Kwadracie™ pozycję Wizjonera. Zapewnia ścisłą integrację swoich produktów FortiAP i FortiSwitch z urządzeniem zabezpieczającym FortiGate. Dzięki temu Fortinet pozycjonuje bezpieczeństwo sieciowe i zarządzanie infrastrukturą sieciową jako rdzeń swojej strategii rynkowej w zakresie sieci korporacyjnych. Fortinet nadal inwestuje w AI i ML w całym swoim portfolio. Jest to bardzo potrzebne, ponieważ ta funkcja jest prawie niedostępna, z wyjątkiem specyficznego modułu FortiAIOps w Fortimanager.

Arista

Firma Arista Networks jest drugą firmą z grupy Visionary w tym Magic Quadrant™. Firma dostarcza przełączniki typu leaf z serii 700 i przełączniki typu enterprise spine z serii 7000, a także punkty dostępu Cognitive Wi-Fi z serii 200 i 300 oraz platformę zarządzania CloudVision. Ich baza klientów znajduje się w branży finansowej, zaawansowanych technologii i ochrony zdrowia. Gartner® oczekuje, że Arista będzie nadal inwestować w swoją automatyzację sieci CloudVision i będzie miała bardziej zintegrowane możliwości AI i ML.

O firmie Gartner

Gartner Magic Quadrant for Enterprise Wired and Wireless LAN Infrastructure, Mike Toussaint, Christian Canales, Tim Zimmerman, 21 grudnia 2022 r.

Gartner i Magic Quadrant są zastrzeżonymi znakami towarowymi i znakami usługowymi, a PEER INSIGHTS są znakami towarowymi i znakami usługowymi firmy Gartner, Inc. i/lub jej podmiotów stowarzyszonych w Stanach Zjednoczonych i na arenie międzynarodowej i zostały użyte w niniejszym dokumencie za zgodą. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zawartość Gartner Peer Insights składa się z opinii poszczególnych użytkowników końcowych opartych na ich własnych doświadczeniach i nie powinna być interpretowana jako stwierdzenie faktu, ani nie reprezentuje poglądów firmy Gartner lub jej podmiotów stowarzyszonych.

Firma Gartner nie popiera żadnego sprzedawcy, produktu ani usługi przedstawionej w tej treści, ani nie udziela żadnych gwarancji, wyraźnych lub dorozumianych, w odniesieniu do tej treści, dotyczących jej dokładności lub kompletności, w tym gwarancji przydatności handlowej lub przydatności do określonego celu.Firma Gartner nie popiera żadnego sprzedawcy, produktu ani usługi przedstawionych w swoich publikacjach badawczych i nie zaleca użytkownikom technologii wybierania tylko tych sprzedawców, którzy mają najwyższe oceny lub inne oznaczenia. Publikacje badawcze firmy Gartner zawierają opinie organizacji badawczej firmy Gartner i nie powinny być interpretowane jako stwierdzenia faktów. Gartner zrzeka się wszelkich gwarancji, wyrażonych lub domniemanych, w odniesieniu do tych badań, w tym wszelkich gwarancji przydatności handlowej lub przydatności do określonego celu.

Ta grafika została opublikowana przez Gartner, Inc. jako część większego dokumentu badawczego i powinna być oceniana w kontekście całego dokumentu.


Skontaktuj się z nami

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat?

Nasi eksperci i opiekunowie handlowi są do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane, a my wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Zadzwoń teraz
Placeholder for Portrait of french manPortrait of french man
Updates

Więcej aktualizacji