DNS

Bezpieczeństwo systemu DNS

Kompleksowe podejście do bezpieczeństwa systemu DNS.

Placeholder for Aerial view ship portAerial view ship port
Wstęp

Co to jest DNS?

DNS nie został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie, istnieje zatem wiele rodzajów ataków mających na celu wykorzystywanie luk w systemie DNS.

System nazw domen (Domain Name System) lub DNS jest używany za każdym razem, gdy użytkownik uzyskuje dostęp do witryny internetowej w celu przekształcenia nazwy witryny na jej adres IP. Wydajność, niezawodność i szybkość systemu DNS decydują o jakości obsługi podczas korzystania z treści i aplikacji. Funkcja systemu DNS jest krytyczna, co czyni go bardzo wrażliwym obszarem i właśnie dlatego jest popularnym celem dla hakerów. DNS jest jednym z najszybciej rozwijających się wektorów ataków. Gdy krytyczne usługi DNS są zagrożone, może to spowodować katastrofalną awarię sieci i systemu.

Wydajność, przestoje i zagrożenia bezpieczeństwa

Kiedy zewnętrzne serwery DNS stają się celem cyberataków, takich jak DNS DDoS, odbicie i amplifikacja odpowiedzi DNS, anomalie protokołu, exploity i rekonesans, konsekwencje dla dostawców usług i przedsiębiorstw mogą być katastrofalne. Najczęstsze skutki to zakłócenia usług, niekorzystne odczucia klientów, niechciana reklama, szkody dla marki i utrata przychodów.

Złośliwe oprogramowanie wykorzystujące DNS, eksfiltracja danych przez DNS

System DNS jest również wykorzystywany przez zainfekowane punkty końcowe w przedsiębiorstwie do komunikowania się z serwerami Command and Control w celu kradzieży poufnych danych. Techniki takie jak fast flux i algorytm generowania domen (DGA) zabierają cenny czas konieczny na wykrycie ataku i łagodzenie jego skutków.

Eksfiltracja danych jest przeprowadzana za pomocą tunelowania DNS i umożliwia przesyłanie danych z przedsiębiorstwa do odbiorców zewnętrznych przez szyfrowanie i osadzanie fragmentów tych danych w uzasadnionych zapytaniach DNS.

Przejęcie DNS

Po przejęciu systemu DNS użytkownicy są przekierowywani do fałszywej witryny kontrolowanej przez hakera. Korzystając z tej metody, hakerzy mogą uzyskać nieautoryzowany dostęp do nazw użytkowników, haseł i innych danych prywatnych lub poufnych.

Zabezpieczanie DNS wymaga specjalnie zaprojektowanych rozwiązań zabezpieczających, które chronią serwery i usługi DNS przed wymienionymi powyżej zagrożeniami. Rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa DNS są również wykorzystywane do wymuszania ochrony sieci.

Rozwiązania

Zabezpiecz swoją firmę, Zabezpiecz swój DNS

Nomios oferuje rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa DNS zarówno dla przedsiębiorstw, jak i dla dostawców usług. Rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa DNS są oparte na technologiach pochodzących od innowacyjnych, czołowych dostawców, takich jak F5 Networks, EfficientIP czy Infoblox.

Nasi eksperci są w stanie przeprowadzić ocenę ryzyka związanego z bezpieczeństwem DNS i doradzić najlepsze rozwiązanie, które spełni Twoje wymagania biznesowe i techniczne.

Do tej pory firma Nomios wdrożyła setki skutecznych rozwiązań dla systemów DNS i zabezpieczeń DNS na całym świecie.

Nasze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa DNS obejmują następujące elementy:

  • Rozwiązanie anty-DDoS dla systemów DNS
  • Zapora DNS
  • Ochrona przed rozprzestrzenianiem się złośliwego oprogramowania w systemach DNS i kontrola nad systemami DNS
  • Zapobieganie eksfiltracji danych w systemach DNS
  • Rozwiązania dostarczania DNS w celu poprawy wydajności DNS
Korzyści

Bezpieczeństwo systemu DNS

Ochrona DNS zapewniana przez wielu dostawców, zaprojektowana w celu spełnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Pełne wsparcie przy wyborze rozwiązania DNS i dostawcy.

Wsparcie przy wdrażaniu „pod klucz” i integracji rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa DNS.

Możliwość wykorzystania ekspertów Nomios do ciągłego sprawdzania konfiguracji i ustawień rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa DNS.

Rozległe doświadczenie zdobywane u różnych klientów, na różnych rynkach i w różnych krajach.

Nasz ekosystem

Partnerzy w zakresie DNS security

Powiązane rozwiązania

Dostosowane do Twoich potrzeb

Nasza siła leży w elastyczności i skupieniu się na tworzeniu niestandardowych rozwiązań dla naszych klientów. Odkryj, w jakich obszarach możemy wesprzeć Twój zespół IT.

Eksperci ds. bezpieczeństwa

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Zapraszamy na krótką rozmowę lub wideokonferencję. Skontaktuj się z nami – porozmawiamy o wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem, którym stawiasz czoła, przyjrzymy się bliżej dostawcom, omówimy też Twoje projekty IT. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Placeholder for Portrait of engineer beard wearing poloPortrait of engineer beard wearing polo
Updates

Aktualności i artykuły na blogu