- HomeCyberbezpieczeństwo
SOAR bezpieczeństwo, orkiestracja, automatyzacja i reagowanie na zdarzenia
Skróć czas reakcji na nowe zagrożenia i incydenty dzięki automatyzacji, standaryzacji procesów oraz integracji z narzędziami bezpieczeństwa działającymi w Twojej sieci.

Wykrywanie zagrożeń to dopiero połowa sukcesu w zapewnieniu bezpieczeństwa. Zapewnienie pełnej ochrony wymaga inteligentnego reagowania na rosnącą liczbę alarmów, sprawnej obsługi wielu narzędzi i radzenia sobie z brakiem odpowiednich pracowników na rynku pracy. Z tego powodu coraz więcej przedsiębiorstw stawia na pojedynczą platformę SOAR, gwarantującą bezpieczeństwo, możliwości orkiestracji, automatyzacji i reagowania na zdarzenia, a także na współpracę z dostawcami usług zarządzanych i konsultingowych, by usprawnić działanie swoich centrów bezpieczeństwa. Tego rodzaju proaktywne podejście do zagrożeń pozwala na wdrożenie w praktyce kluczowych zasad, na których opiera się strategia zerowego zaufania.
Szybsze reagowanie na incydenty związane z bezpieczeństwem
Wdrożenie platformy SOAR i połączenie jej z istniejącą infrastrukturą pozwala na stworzenie centrum bezpieczeństwa, dzięki któremu problemy i incydenty stają się lepiej widoczne – wszystko po to, by skrócić czas reakcji.
- Przyspieszenie reagowania na incydenty
- Narzędzia zabezpieczające są obecnie nieodzowne, jednak często skutkiem ich wdrożenia jest zalew alertów zajmujących czas Twoich ekspertów. Automatyzacja pozwala na opatrywanie informacji o incydentach danymi na temat zagrożeń, co pozwala szybko powstrzymać ataki phishingowe oraz działanie złośliwego oprogramowania na wielu stacjach roboczych. Co więcej, dzięki niej eksperci mogą skupić się na kluczowych zadaniach.
- Zarządzanie operacjami z zakresu bezpieczeństwa
- Eksperci pracujący w Twoim centrum bezpieczeństwa często skupiają się na reagowaniu na nowe incydenty. Skorzystanie z zarządzanych usług w zakresie wykrywania i reagowania na zagrożenia pozwoli im skupić się w większym stopniu na proaktywnym zarządzaniu podatnościami i diagnostyką urządzeń końcowych, a także wdrażaniu narzędzi takich jak Ansible w celu skutecznego rozwiązywania problemów, gdy tylko się pojawią.
- Wykorzystanie pełni możliwości zabezpieczeń dzięki orkiestracji
- Platforma SOAR łączy wszystkie zabezpieczenia umożliwiając centralizację, standaryzację i skalowanie procesów. Dzięki niej możesz automatycznie łączyć alerty rozwiązań SIEM z informacjami na temat zagrożeń, wykrywać wskaźniki infekcji i analizować próbki złośliwego oprogramowania po uruchomieniu w sandboxie.
Nasi partnerzy technologiczni SOAR
Zadbaj o bezpieczeństwo z rozwiązaniami Nomios

Ocena cyberbezpieczeństwa
Oceń poziom cyberbezpieczeństwa w swojej firmie i zrób plany na przyszłość.

SASE Secure Access Service Edge
Nowoczesna architektura sieci wymaga nowego podejścia do bezpieczeństwa.
XDR Extended Detection & Response
Agregacja alertów, analiza danych oraz automatyczne wykrywanie zagrożeń i reagowanie na nie w celu uproszczenia zabezpieczeń.
Zarządzane usługi bezpieczeństwa
Zadbaj o bezpieczeństwo swojej infrastruktury dzięki współpracy z doświadczonym partnerem wspomagającym Twój zespół IT.
Eksperci ds. bezpieczeństwaPotrzebujesz konsultacji eksperta?
Zapraszamy na krótką rozmowę lub wideokonferencję. Skontaktuj się z nami – porozmawiamy o wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem, którym stawiasz czoła, przyjrzymy się bliżej dostawcom, omówimy też Twoje projekty IT. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Aktualności i blog

NAC Mist AI
NAC wraca, lepsze niż kiedykolwiek!
NAC w nowym wydaniu: Juniper Mist Access Assurance rewolucjonizuje bezpieczeństwo sieci dzięki chmurze i sztucznej inteligencji!

Jeff Aaron

Telemetria w urządzeniach sieciowych na przykładzie ruterów MX firmy Juniper
Telemetria to dziedzina telekomunikacji, która zbiera i przesyła dane pomiarowe na odległość. Znalazła szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach gospodarki.

Krzysztof Bieliński

Anti-DDoS
Jak skutecznie chronić się przed atakiem DDoS?
Czy da się ochronić przed ustrukturyzowanym atakiem typu DDoS? Jeśli tak, to jak zrobić to dobrze? Czy atak DDoS to obecnie najpoważniejsze zagrożenie dla cyfrowego bezpieczeństwa firm i użytkowników sieci? Dlaczego ataki typu DDoS są niebezpieczne i tak trudne do wykrycia?