SOAR

Bezpieczeństwo, Orkiestracja, Automatyzacja i Reagowanie na zdarzenia

Skróć czas reakcji na nowe zagrożenia i incydenty dzięki automatyzacji, standaryzacji procesów oraz integracji z narzędziami bezpieczeństwa działającymi w Twojej sieci.

Placeholder for Remote browser isolationRemote browser isolation

Wykrywanie zagrożeń to dopiero połowa sukcesu w zapewnieniu bezpieczeństwa. Zapewnienie pełnej ochrony wymaga inteligentnego reagowania na rosnącą liczbę alarmów, sprawnej obsługi wielu narzędzi i radzenia sobie z brakiem odpowiednich pracowników na rynku pracy. Z tego powodu coraz więcej przedsiębiorstw stawia na pojedynczą platformę SOAR, gwarantującą bezpieczeństwo, możliwości orkiestracji, automatyzacji i reagowania na zdarzenia, a także na współpracę z dostawcami usług zarządzanych i konsultingowych, by usprawnić działanie swoich centrów bezpieczeństwa. Tego rodzaju proaktywne podejście do zagrożeń pozwala na wdrożenie w praktyce kluczowych zasad, na których opiera się strategia zerowego zaufania.

Korzyści

Szybsze reagowanie na incydenty związane z bezpieczeństwem

Wdrożenie platformy SOAR i połączenie jej z istniejącą infrastrukturą pozwala na stworzenie centrum bezpieczeństwa, dzięki któremu problemy i incydenty stają się lepiej widoczne – wszystko po to, by skrócić czas reakcji.

icon Przyspieszenie reagowania na incydenty
Przyspieszenie reagowania na incydenty
Narzędzia zabezpieczające są obecnie nieodzowne, jednak często skutkiem ich wdrożenia jest zalew alertów zajmujących czas Twoich ekspertów. Automatyzacja pozwala na opatrywanie informacji o incydentach danymi na temat zagrożeń, co pozwala szybko powstrzymać ataki phishingowe oraz działanie złośliwego oprogramowania na wielu stacjach roboczych. Co więcej, dzięki niej eksperci mogą skupić się na kluczowych zadaniach.
icon Zarządzanie operacjami z zakresu bezpieczeństwa
Zarządzanie operacjami z zakresu bezpieczeństwa
Eksperci pracujący w Twoim centrum bezpieczeństwa często skupiają się na reagowaniu na nowe incydenty. Skorzystanie z zarządzanych usług w zakresie wykrywania i reagowania na zagrożenia pozwoli im skupić się w większym stopniu na proaktywnym zarządzaniu podatnościami i diagnostyką urządzeń końcowych, a także wdrażaniu narzędzi takich jak Ansible w celu skutecznego rozwiązywania problemów, gdy tylko się pojawią.
icon Wykorzystanie pełni możliwości zabezpieczeń dzięki orkiestracji
Wykorzystanie pełni możliwości zabezpieczeń dzięki orkiestracji
Platforma SOAR łączy wszystkie zabezpieczenia umożliwiając centralizację, standaryzację i skalowanie procesów. Dzięki niej możesz automatycznie łączyć alerty rozwiązań SIEM z informacjami na temat zagrożeń, wykrywać wskaźniki infekcji i analizować próbki złośliwego oprogramowania po uruchomieniu w sandboxie.
Nasz ekosystem

Nasi partnerzy technologiczni SOAR

Powiązane rozwiązania

Zadbaj o bezpieczeństwo z rozwiązaniami Nomios

Eksperci ds. bezpieczeństwa

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Zapraszamy na krótką rozmowę lub wideokonferencję. Skontaktuj się z nami – porozmawiamy o wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem, którym stawiasz czoła, przyjrzymy się bliżej dostawcom, omówimy też Twoje projekty IT. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Placeholder for Portrait of engineer beard wearing poloPortrait of engineer beard wearing polo
Updates

Aktualności i artykuły na blogu