- Home...Bezpieczeństwo sieci
Fortinet FortiGate firewalls
Next-Generation Firewall: Ochrona dowolnego brzegu sieci w dowolnej skali.
Zapory sieciowe następnej generacji FortiGate
FortiGate NGFW to zapory sieciowe wyposażone w specjalnie skonstruowane procesory bezpieczeństwa (SPU), w tym najnowszy NP7 (Network Processor 7). Umożliwiają one tworzenie sieci opartych na bezpieczeństwie i są idealnymi zaporami sieciowymi dla hybrydowych i hiperskalowych centrów danych.
Urządzenia Fortinet NGFW zmniejszają koszty i złożoność, eliminując produkty punktowe i konsolidując wiodące w branży funkcje bezpieczeństwa, takie jak inspekcja warstwy bezpiecznych gniazd (SSL), w tym najnowszy TLS1.3, filtrowanie stron internetowych i system zapobiegania włamaniom (IPS), aby zapewnić pełną widoczność i ochronę dowolnej krawędzi. Urządzenia Fortinet NGFW w wyjątkowy sposób spełniają wymagania wydajnościowe architektur hiperskalowych i hybrydowych systemów IT, umożliwiając organizacjom zapewnienie optymalnych wrażeń użytkownikom oraz zarządzanie ryzykiem związanym z bezpieczeństwem w celu zapewnienia lepszej ciągłości działania.
Zapory sieciowe nowej generacji FortiGate kontrolują ruch w hiperskalach, gdy wchodzi on do sieci i z niej wychodzi. Inspekcja ta odbywa się z niezrównaną szybkością, skalą i wydajnością, aby zapewnić, że dozwolony jest tylko legalny ruch, a wszystko to bez pogarszania komfortu użytkowników lub powodowania kosztownych przestojów.
Jako integralna część Fortinet Security Fabric, urządzenia FortiGate NGFW mogą komunikować się z kompleksowym portfolio zabezpieczeń Fortinet, jak również z rozwiązaniami zabezpieczającymi innych firm w środowisku wielu producentów. Urządzenia FortiGate NGFW bezproblemowo integrują się z opartymi na sztucznej inteligencji usługami FortiGuard i FortiSandbox w celu ochrony przed znanymi zagrożeniami i zagrożeniami dnia zerowego oraz poprawy wydajności operacyjnej dzięki integracji z Fabric Management Center.
Rozwiązania
Chassis-based NGFW
FortiGate: Zapory sieciowe następnej generacji (NGFW) w obudowie.
High-end i ultra high-end
FortiGate: High-end i ultra high-end Next Generation Firewalls.
Podstawowa i średnia klasa
FortiGate: Podstawowa i średnia klasa Next Generation Firewalls.
Maszyny wirtualne
FortiGate: Maszyny wirtualne Next Generation Firewalls
Zabezpieczanie centrum danych za pomocą sieciowych zapór ogniowych FortiGate
Zapory sieciowe następnej generacji FortiGate są wyposażone w specjalnie skonstruowane procesory bezpieczeństwa (SPU), w tym najnowszy NP7 (Network Processor 7). Umożliwiają one tworzenie sieci opartych na bezpieczeństwie i są idealnymi zaporami sieciowymi dla hybrydowych i hiperskalowych centrów danych. Urządzenia Fortinet NGFW zmniejszają koszty i złożoność, eliminując produkty punktowe i konsolidując wiodące w branży funkcje bezpieczeństwa, takie jak inspekcja warstwy bezpiecznych gniazd (SSL), w tym najnowszy TLS1.3, filtrowanie stron internetowych i system zapobiegania włamaniom (IPS), aby zapewnić pełną widoczność i ochronę dowolnego brzegu sieci. Urządzenia Fortinet NGFW w wyjątkowy sposób spełniają wymagania wydajnościowe architektur hiperskalowych i hybrydowych systemów IT, umożliwiając organizacjom zapewnienie optymalnego komfortu pracy użytkownikom oraz zarządzanie ryzykiem związanym z bezpieczeństwem w celu zapewnienia ciągłości działania.

Przypadki użycia FortiGate NGFW
Urządzenia FortiGate NGFW pomagają organizacjom osiągnąć cyfrową transformację poprzez ochronę dowolnego brzegu i dowolnej aplikacji w dowolnej skali, poprawiając wydajność operacyjną, automatyzując przepływy pracy i zapewniając silną pozycję bezpieczeństwa dzięki najlepszej w swojej klasie ochronie przed zagrożeniami. Urządzenia FortiGate NGFW oferują najwyższą w branży ocenę bezpieczeństwa i zapewniają następujące korzyści:
Zarządzaj zewnętrznymi zagrożeniami bezpieczeństwa
Wraz z rosnącą ilością ruchu HTTPS, organizacje nieposiadające strategii deszyfrowania TLS są w rzeczywistości ślepe na blisko 90% ruchu HTTPS, który jest szyfrowany. W związku z tym narażone są na kampanie złośliwego oprogramowania i utratę danych. Urządzenia FortiGate NGFW zapewniają sieciowe bezpieczeństwo w celu uzyskania pełnej widoczności aplikacji, zagrożeń i sieci. Dzięki temu chronione są wszystkie brzegi sieci, a najlepsze w branży zabezpieczenia pozwalają utrzymać ciągłość działania i zapewnić ciągłość biznesową.
Zarządzaj wewnętrznymi zagrożeniami bezpieczeństwa
Płaskie sieci słabną w momencie ataku, ponieważ nie oferują żadnej zaawansowanej inspekcji bezpieczeństwa. Urządzenia FortiGate NGFW zapewniają segmentację sieci w celu zmniejszenia powierzchni ataku i ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się ataku na boki w sieci, zabezpieczając dowolną segmentację (mikro-, makro-, portową lub opartą na aplikacji) za pomocą zautomatyzowanych przepływów pracy, adaptacyjnego zaufania i wysokowydajnej ochrony przed zagrożeniami w celu zapewnienia dogłębnej obrony, zgodności z przepisami i zaufanego dostępu do aplikacji.
Zarządzaj podatnościami
Większość złośliwego oprogramowania rozprzestrzenia się z wykorzystaniem znanych luk w zabezpieczeniach i jest główną przyczyną ataków. Urządzenia FortiGate NGFW oferują skonsolidowany IPS bez obniżania wydajności, aby zapewnić wirtualne łatanie i zapobiegać znanym atakom zero-day oraz zmniejszyć koszty i złożoność.
Zapewnij bezpieczeństwo w dużej skali
Tradycyjne zapory sieciowe dławią się podczas obsługi dużego napływu ruchu użytkowników, wymaganego przy szybkości działania w hiperskalach. W rezultacie cierpią na tym wrażenia użytkowników. Rezygnacja z zabezpieczeń otwiera drzwi dla atakujących, którzy mogą zakłócić działanie Twoich usług. Urządzenia NGFW firmy Fortinet oferują wyjątkowe i niezrównane zabezpieczenia, dzięki którym strony internetowe Twojej firmy pozostają dostępne, szybko reagują i zapewniają optymalne wrażenia użytkowników.
Bezpieczny start w chmurze
Organizacje chcą korzystać z chmury, aby zapewnić sobie sprawność, odporność i skalowalność na żądanie. Bezpieczne przenoszenie danych do i z chmury z prędkością sieciową jest wymagane do utrzymania zarówno komfortu użytkownika, jak i zgodności z przepisami. Tradycyjne zapory sieciowe nie pozwalają na szybki transfer dużych zbiorów danych i w rezultacie spowalniają działalność. Firewalle nowej generacji Fortinet oferują szybki transfer dużych zbiorów danych nazywany Elephant Flows, który może osiągnąć nawet 100Gbps i może być szyfrowany z IPsec przy zachowaniu tego samego poziomu przepustowości.
Cechy i korzyści
Pełna widoczność
- Usuwanie niekontrolowanych martwych punktów dzięki inspekcji SSL wszystkich szyfrowanych przepływów, w tym TLS 1.3.
Ochrona przed zagrożeniami
- Najlepsze w branży zabezpieczenia z automatyczną ochroną przed zagrożeniami.
Integracja struktury zabezpieczeń
- Inteligentne udostępnianie informacji o zagrożeniach na całej powierzchni ataku cyfrowego w celu zapewnienia szybkiej i zautomatyzowanej ochrony.
Centrum Zarządzania Fabryką
- Pojedyncza konsola do zarządzania automatyzacją, orkiestracją i analityką.
Potwierdzona skuteczność zabezpieczeń
- Niezależne certyfikaty i ciągłe aktualizacje informacji o zagrożeniach zapewniają solidną ochronę przed znanymi i nieznanymi atakami.
Eksperci ds. bezpieczeństwaPotrzebujesz konsultacji eksperta?
Zapraszamy na krótką rozmowę lub wideokonferencję. Skontaktuj się z nami – porozmawiamy o wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem, którym stawiasz czoła, przyjrzymy się bliżej dostawcom, omówimy też Twoje projekty IT. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Więcej aktualizacji

Juniper Networks
Dlaczego przełączniki i routery firmy Juniper Networks?
Obecnie na rynku trudno znaleźć bardziej wydajne, niezawodne i skalowalne rozwiązania w zakresie przełączników i ruterów od propozycji firmy Juniper Networks - z tym hasłem małe i średnie podmioty telekomunikacyjne (MiŚOT) mogą bez wahania decydować się na wybór produktów firmy Juniper Networks.

Krzysztof Bieliński

NAC Mist AI
NAC wraca, lepsze niż kiedykolwiek!
NAC w nowym wydaniu: Juniper Mist Access Assurance rewolucjonizuje bezpieczeństwo sieci dzięki chmurze i sztucznej inteligencji!

Jeff Aaron

Telemetria w urządzeniach sieciowych na przykładzie ruterów MX firmy Juniper
Telemetria to dziedzina telekomunikacji, która zbiera i przesyła dane pomiarowe na odległość. Znalazła szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach gospodarki.

Krzysztof Bieliński