Advanced Partner
logo Fortinet FortiGate firewalls

Fortinet FortiGate firewalls

Next-Generation Firewall: Ochrona dowolnego brzegu sieci w dowolnej skali.

Zapory sieciowe następnej generacji FortiGate

FortiGate NGFW to zapory sieciowe wyposażone w specjalnie skonstruowane procesory bezpieczeństwa (SPU), w tym najnowszy NP7 (Network Processor 7). Umożliwiają one tworzenie sieci opartych na bezpieczeństwie i są idealnymi zaporami sieciowymi dla hybrydowych i hiperskalowych centrów danych.

Urządzenia Fortinet NGFW zmniejszają koszty i złożoność, eliminując produkty punktowe i konsolidując wiodące w branży funkcje bezpieczeństwa, takie jak inspekcja warstwy bezpiecznych gniazd (SSL), w tym najnowszy TLS1.3, filtrowanie stron internetowych i system zapobiegania włamaniom (IPS), aby zapewnić pełną widoczność i ochronę dowolnej krawędzi. Urządzenia Fortinet NGFW w wyjątkowy sposób spełniają wymagania wydajnościowe architektur hiperskalowych i hybrydowych systemów IT, umożliwiając organizacjom zapewnienie optymalnych wrażeń użytkownikom oraz zarządzanie ryzykiem związanym z bezpieczeństwem w celu zapewnienia lepszej ciągłości działania.

Zapory sieciowe nowej generacji FortiGate kontrolują ruch w hiperskalach, gdy wchodzi on do sieci i z niej wychodzi. Inspekcja ta odbywa się z niezrównaną szybkością, skalą i wydajnością, aby zapewnić, że dozwolony jest tylko legalny ruch, a wszystko to bez pogarszania komfortu użytkowników lub powodowania kosztownych przestojów.

Jako integralna część Fortinet Security Fabric, urządzenia FortiGate NGFW mogą komunikować się z kompleksowym portfolio zabezpieczeń Fortinet, jak również z rozwiązaniami zabezpieczającymi innych firm w środowisku wielu producentów. Urządzenia FortiGate NGFW bezproblemowo integrują się z opartymi na sztucznej inteligencji usługami FortiGuard i FortiSandbox w celu ochrony przed znanymi zagrożeniami i zagrożeniami dnia zerowego oraz poprawy wydajności operacyjnej dzięki integracji z Fabric Management Center.

FortiGate

Rozwiązania

Zabezpieczanie centrum danych za pomocą sieciowych zapór ogniowych FortiGate

Zapory sieciowe następnej generacji FortiGate są wyposażone w specjalnie skonstruowane procesory bezpieczeństwa (SPU), w tym najnowszy NP7 (Network Processor 7). Umożliwiają one tworzenie sieci opartych na bezpieczeństwie i są idealnymi zaporami sieciowymi dla hybrydowych i hiperskalowych centrów danych. Urządzenia Fortinet NGFW zmniejszają koszty i złożoność, eliminując produkty punktowe i konsolidując wiodące w branży funkcje bezpieczeństwa, takie jak inspekcja warstwy bezpiecznych gniazd (SSL), w tym najnowszy TLS1.3, filtrowanie stron internetowych i system zapobiegania włamaniom (IPS), aby zapewnić pełną widoczność i ochronę dowolnego brzegu sieci. Urządzenia Fortinet NGFW w wyjątkowy sposób spełniają wymagania wydajnościowe architektur hiperskalowych i hybrydowych systemów IT, umożliwiając organizacjom zapewnienie optymalnego komfortu pracy użytkownikom oraz zarządzanie ryzykiem związanym z bezpieczeństwem w celu zapewnienia ciągłości działania.

Placeholder for Engineer with laptop datacenterEngineer with laptop datacenter

Przypadki użycia FortiGate NGFW

Urządzenia FortiGate NGFW pomagają organizacjom osiągnąć cyfrową transformację poprzez ochronę dowolnego brzegu i dowolnej aplikacji w dowolnej skali, poprawiając wydajność operacyjną, automatyzując przepływy pracy i zapewniając silną pozycję bezpieczeństwa dzięki najlepszej w swojej klasie ochronie przed zagrożeniami. Urządzenia FortiGate NGFW oferują najwyższą w branży ocenę bezpieczeństwa i zapewniają następujące korzyści:

Zarządzaj zewnętrznymi zagrożeniami bezpieczeństwa

Wraz z rosnącą ilością ruchu HTTPS, organizacje nieposiadające strategii deszyfrowania TLS są w rzeczywistości ślepe na blisko 90% ruchu HTTPS, który jest szyfrowany. W związku z tym narażone są na kampanie złośliwego oprogramowania i utratę danych. Urządzenia FortiGate NGFW zapewniają sieciowe bezpieczeństwo w celu uzyskania pełnej widoczności aplikacji, zagrożeń i sieci. Dzięki temu chronione są wszystkie brzegi sieci, a najlepsze w branży zabezpieczenia pozwalają utrzymać ciągłość działania i zapewnić ciągłość biznesową.

Zarządzaj wewnętrznymi zagrożeniami bezpieczeństwa

Płaskie sieci słabną w momencie ataku, ponieważ nie oferują żadnej zaawansowanej inspekcji bezpieczeństwa. Urządzenia FortiGate NGFW zapewniają segmentację sieci w celu zmniejszenia powierzchni ataku i ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się ataku na boki w sieci, zabezpieczając dowolną segmentację (mikro-, makro-, portową lub opartą na aplikacji) za pomocą zautomatyzowanych przepływów pracy, adaptacyjnego zaufania i wysokowydajnej ochrony przed zagrożeniami w celu zapewnienia dogłębnej obrony, zgodności z przepisami i zaufanego dostępu do aplikacji.

Zarządzaj podatnościami

Większość złośliwego oprogramowania rozprzestrzenia się z wykorzystaniem znanych luk w zabezpieczeniach i jest główną przyczyną ataków. Urządzenia FortiGate NGFW oferują skonsolidowany IPS bez obniżania wydajności, aby zapewnić wirtualne łatanie i zapobiegać znanym atakom zero-day oraz zmniejszyć koszty i złożoność.

Zapewnij bezpieczeństwo w dużej skali

Tradycyjne zapory sieciowe dławią się podczas obsługi dużego napływu ruchu użytkowników, wymaganego przy szybkości działania w hiperskalach. W rezultacie cierpią na tym wrażenia użytkowników. Rezygnacja z zabezpieczeń otwiera drzwi dla atakujących, którzy mogą zakłócić działanie Twoich usług. Urządzenia NGFW firmy Fortinet oferują wyjątkowe i niezrównane zabezpieczenia, dzięki którym strony internetowe Twojej firmy pozostają dostępne, szybko reagują i zapewniają optymalne wrażenia użytkowników.

Bezpieczny start w chmurze

Organizacje chcą korzystać z chmury, aby zapewnić sobie sprawność, odporność i skalowalność na żądanie. Bezpieczne przenoszenie danych do i z chmury z prędkością sieciową jest wymagane do utrzymania zarówno komfortu użytkownika, jak i zgodności z przepisami. Tradycyjne zapory sieciowe nie pozwalają na szybki transfer dużych zbiorów danych i w rezultacie spowalniają działalność. Firewalle nowej generacji Fortinet oferują szybki transfer dużych zbiorów danych nazywany Elephant Flows, który może osiągnąć nawet 100Gbps i może być szyfrowany z IPsec przy zachowaniu tego samego poziomu przepustowości.

FortiGate

Cechy i korzyści

Pełna widoczność

Usuwanie niekontrolowanych martwych punktów dzięki inspekcji SSL wszystkich szyfrowanych przepływów, w tym TLS 1.3.

Ochrona przed zagrożeniami

Najlepsze w branży zabezpieczenia z automatyczną ochroną przed zagrożeniami.

Integracja struktury zabezpieczeń

Inteligentne udostępnianie informacji o zagrożeniach na całej powierzchni ataku cyfrowego w celu zapewnienia szybkiej i zautomatyzowanej ochrony.

Centrum Zarządzania Fabryką

Pojedyncza konsola do zarządzania automatyzacją, orkiestracją i analityką.

Potwierdzona skuteczność zabezpieczeń

Niezależne certyfikaty i ciągłe aktualizacje informacji o zagrożeniach zapewniają solidną ochronę przed znanymi i nieznanymi atakami.

Eksperci ds. bezpieczeństwaPotrzebujesz konsultacji eksperta?

Zapraszamy na krótką rozmowę lub wideokonferencję. Skontaktuj się z nami – porozmawiamy o wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem, którym stawiasz czoła, przyjrzymy się bliżej dostawcom, omówimy też Twoje projekty IT. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Placeholder for Portrait of engineer beard wearing poloPortrait of engineer beard wearing polo

Więcej aktualizacji