Cyberbezpieczeństwo

Najważniejsze firmy zajmujące się cyberbezpieczeństwem, które warto obserwować w 2024 roku

Mohamed El Haddouchi
Placeholder for Mohamed El HaddouchiMohamed El Haddouchi

Mohamed El Haddouchi , Dyrektor Zarządzający Holandia , Nomios Holandia

Do przeczytania w 18 min.
Placeholder for Firmy zajmujące się cybersecurity 2023Firmy zajmujące się cybersecurity 2023
CrowdStrike
Cisco
Fortinet

Share

Krajobraz cyberbezpieczeństwa znacznie się poszerza, a strategie ataków wciąż ewoluują, napędzając epidemię cyberprzestępczości. Zagrożenia cybernetyczne ewoluowały od atakowania i uszkadzania komputerów, sieci i smartfonów - do ludzi, samochodów, kolei, samolotów, sieci energetycznych i wszystkiego, co ma impuls elektroniczny. Przewiduje się, że do 2025 r. szkody spowodowane cyberprzestępczością będą kosztować świat 10,5 biliona dolarów.

Podczas gdy koszty związane z cyberprzestępczością rosną, budżety bezpieczeństwa w organizacjach również rosną. Jednak nowy raport IANS Research i Artico Search wskazuje, że średni budżet na bezpieczeństwo wzrósł w tym roku tylko o 6%, czyli znacznie mniej niż wzrosty, które obserwowaliśmy w ostatnich latach. Sugeruje to, że wyrównanie budżetów na bezpieczeństwo może być częścią większego trendu cięć w budżetach IT.

Wyzwania stojące przed cyberbezpieczeństwem w przyszłości są liczne i zróżnicowane. Jednym z największych wyzwań będzie stale ewoluujący charakter cyberzagrożeń. Hakerzy i cyberprzestępcy nieustannie opracowują nowe metody i taktyki wykorzystywania luk w zabezpieczeniach, w związku z czym firmy zajmujące się cyberbezpieczeństwem muszą stale wprowadzać innowacje i dostosowywać się, aby wyprzedzać te zagrożenia. Rozprzestrzenianie się urządzeń Internetu rzeczy (IoT) i ekspansja sieci 5G będą również stanowić nowe wyzwania w zakresie zabezpieczania tych urządzeń i sieci przed cyberatakami.

Kolejnym wyzwaniem stojącym przed firmami zajmującymi się cyberbezpieczeństwem w przyszłości będzie niedobór wykwalifikowanych specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa. Ponieważ popyt na usługi cyberbezpieczeństwa stale rośnie, pojawi się zapotrzebowanie na bardziej wykwalifikowanych specjalistów, którzy wypełnią tę lukę. Niedobór talentów może potencjalnie utrudnić organizacjom skuteczną ochronę przed cyberzagrożeniami.

Pomimo tych wyzwań, przyszłość cyberbezpieczeństwa jest również pełna możliwości. Oczekuje się, że postępy w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML) odegrają znaczącą rolę w opracowywaniu bardziej skutecznych i wydajnych rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa. Ponadto przyjęcie technologii blockchain może potencjalnie zrewolucjonizować sposób zabezpieczania transakcji cyfrowych i danych.

Firmy z branży cyberbezpieczeństwa w 2024 r.

Podsumowując, oczekuje się, że przyszłość cyberbezpieczeństwa będzie charakteryzować się zwiększonymi kosztami, ewoluującymi zagrożeniami i niedoborem wykwalifikowanych specjalistów. Jednak wraz z postępem technologicznym i rozwojem innowacyjnych rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa, istnieje również wiele możliwości dla firm, aby skutecznie chronić się przed cyberzagrożeniami. Firmy, które są w stanie dostosować się do tych zmian i sprostać tym wyzwaniom, będą tymi, które należy obserwować w 2024 roku i kolejnych latach.

icon Podium

Dostawcy rozwiązań zostali wymienieni w tym artykule w przypadkowej kolejności. Niniejszego artykułu nie należy traktować jako zachęty do wyboru wyłącznie sprzedawców, o których mowa w jego treści. Przytaczamy opinie naszych ekspertów, których nie powinno uznawać się za fakty. Jeśli chcesz ustalić, jakie rozwiązanie będzie najlepiej dostosowane do potrzeb twojej organizacji, zapraszamy do kontaktu ze spółką Nomios. Chętnie pomożemy państwu znaleźć właściwe rozwiązanie.

Palo Alto Networks

Palo Alto Networks to globalna firma działająca w sektorze cyberbezpieczeństwa, która może poszczycić się obsługą ponad 80 000 klientów. Oferowane przez nią zapory sieciowe nowej generacji (NGFW) to oparte na chmurze zabezpieczenia, z których korzysta 85 ze 100 największych korporacji w Stanach Zjednoczonych z listy Fortune 100, a także trzy czwarte firm z rankingu Global 2000.

Według popularnego raportu Magic Quadrant for Network Firewalls opracowanego przez firmę Gartner Palo Alto Networks zajmuje pozycję lidera już od 10 lat. Palo Alto Networks osiągnął kolejny niezwykły wyczyn w 2023 roku. Zostali nie tylko uznani, ale okrzyknięci liderami we wszystkich trzech Magicznych Kwadrantach związanych z SASE:

 • Gartner Magic Quadrant for Security Service Edge (SSE)
 • Gartner Magic Quadrant dla SASE pojedynczego dostawcy
 • Gartner Magic Quadrant for SD-WAN

Wyróżnienia te podkreślają niekwestionowaną pozycję Palo Alto jako lidera na dynamicznym rynku SASE. Ich rozwiązania SASE są skrupulatnie zaprojektowane w celu ochrony organizacji, oferując ochronę przed szerokim spektrum cyberzagrożeń, w tym złośliwym oprogramowaniem, ransomware i atakami phishingowymi.

W czerwcu 2023 roku Palo Alto Networks zaprezentowało Prisma Cloud 3.0, solidną platformę bezpieczeństwa w chmurze, która zapewnia kompleksową ochronę natywnych aplikacji i obciążeń w chmurze. Kilka miesięcy później, w październiku 2023 r., zaktualizowano platformę Prisma Cloud o inteligencję "code to cloud". Ta nowa funkcja oferuje jedno źródło prawdy dla ryzyka aplikacji. Przynosi korzyści programistom, zespołom operacyjnym i zespołom ds. bezpieczeństwa. Najnowsza wersja, zwana wydaniem Darwin, dodaje kilka możliwości. Pomagają one organizacjom radzić sobie z zagrożeniami bezpieczeństwa na wczesnym etapie cyklu produkcyjnego. Integrują one również zmiany w całym przepływie pracy w chmurze.

Zaledwie trzy miesiące później, we wrześniu, wprowadzono Cortex XDR Platform, platformę bezpieczeństwa, która płynnie integruje dane z całego środowiska bezpieczeństwa, zapewniając organizacjom rozszerzone możliwości wykrywania i reagowania (XDR).

Październik 2023 r. był znaczącym kamieniem milowym, ponieważ Palo Alto zainaugurowało swoją nową siedzibę główną w regionie EMEA i LATAM w kultowej "Dolinie" w Amsterdamie w Holandii. To najnowocześniejsze miejsce pracy, zaprojektowane z myślą o 350 pracownikach, uosabia zrównoważony rozwój i współpracę. Podkreśla to zaangażowanie firmy w rozszerzanie działalności, aby lepiej wspierać rosnącą bazę klientów w regionie EMEA i Ameryce Łacińskiej.

Nawet dla firmy kalibru Palo Alto zawsze jest miejsce na ulepszenia. Wierzymy, że rozszerzenie oferty zabezpieczeń w chmurze jest niezbędne, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na rozwiązania bezpieczeństwa w chmurze. Dodatkowo, opracowanie bardziej zintegrowanych rozwiązań bezpieczeństwa, zamiast marketingu i sprzedaży ich osobno, byłoby znaczącym krokiem naprzód.

Przejęcia przez Palo Alto Networks

W 2023 roku Palo Alto Networks dodało dwie kolejne organizacje do spółki poprzez przejęcia:

 • Orca Security: To przejęcie, zakończone w czerwcu 2023 r., przyniosło na pokład firmę specjalizującą się w zabezpieczeniach chmury dla natywnych obciążeń w chmurze.
 • Dig Security: W lipcu 2023 r. Palo Alto Networks powitało Dig Security w swoim gronie, jeszcze bardziej umacniając swoją obecność w dziedzinie bezpieczeństwa w chmurze dla infrastruktury natywnej dla chmury.
Placeholder for Palo Alto Cortex XDR dashboardPalo Alto Cortex XDR dashboard

CrowdStrike

Od momentu powstania w 2011 roku, CrowdStrike rewolucjonizuje cyberbezpieczeństwo. Platforma ochrony punktów końcowych CrowdStrike Falcon, zaprojektowana od podstaw, stanowi nieprzeniknioną fortecę przeciwko współczesnym cyberatakom. Dzięki pojedynczemu, lekkiemu agentowi oferuje zapobieganie, wykrywanie, wyszukiwanie zagrożeń, reagowanie, naprawę, ocenę podatności i kontrolę IT - wszystko w jednym pakiecie.

Centralnym elementem arsenału CrowdStrike jest platforma Falcon Prevents, która w ciągu pięciu sekund zapewnia wgląd we wszystkie punkty końcowe, zarówno przeszłe, jak i obecne. To wizjonerskie podejście nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, ale także obniża koszty i upraszcza złożoność. Usługi cyberbezpieczeństwa CrowdStrike obejmują całe spektrum, w tym analizę zagrożeń, antywirusy nowej generacji, reagowanie na incydenty, przechwytywanie ransomware oraz wykrywanie i reagowanie na punktach końcowych.

W pogoni za innowacjami, w sierpniu 2023 r. firma wprowadziła na rynek Falcon XDR 7.0. Zawiera ona szereg nowych funkcji i ulepszeń, w tym nowe możliwości wykrywania zagrożeń wykorzystujące uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję, ulepszoną integrację z narzędziami bezpieczeństwa innych firm oraz zwiększoną wydajność i stabilność.

Na stronach CrowdStrike 2023 Global Threat Report znajduje się kompleksowy opis współczesnego krajobrazu cyberzagrożeń. Raport zagłębia się w rzeczywiste scenariusze i obserwowane trendy w stale ewoluujących taktykach, technikach i procedurach stosowanych przez przeciwników. Oferuje on pragmatyczne zalecenia mające na celu wzmocnienie organizacji w obliczu nadchodzących wyzwań.

W ubiegłym roku CrowdStrike zauważył, że krajobraz zagrożeń stał się bardziej zatłoczony, ponieważ pojawili się nowi przeciwnicy. Ransomware pozostaje najważniejszym cyberzagrożeniem, a przeciwnicy atakują środowiska chmurowe i stosują coraz bardziej wyrafinowane techniki ataków. Aby udaremnić te zagrożenia, niezbędne stało się wielowarstwowe podejście do bezpieczeństwa w połączeniu z dbałością o aktualizację systemów i oprogramowania oraz edukacją pracowników w zakresie najlepszych praktyk cyberbezpieczeństwa. Na uwagę zasługują następujące zmiany:

 • 20% wzrost liczby ataków ransomware.
 • Oszałamiający wzrost o 95% w wykorzystywaniu chmury.
 • 71% wzrost liczby ataków bez złośliwego oprogramowania.
 • 112% wzrost liczby reklam brokerów dostępu w dark web.
 • Średnio 84 minuty na włamanie i 282 dni na wykrycie naruszenia.

Analizując możliwości dalszego rozwoju, firma CrowdStrike jest gotowa rozszerzyć swoją ofertę zabezpieczeń punktów końcowych o zaawansowane funkcje. Poszukiwanie solidnych funkcji bezpieczeństwa punktów końcowych ma kluczowe znaczenie dla ochrony klientów przed pojawiającymi się zagrożeniami. Ponadto na horyzoncie pojawia się konsolidacja produktów zabezpieczających w bardziej zintegrowane rozwiązania - strategiczne posunięcie, które płynnie połączy doświadczenia klientów i wyniesie środki bezpieczeństwa na nowy poziom.

Przejęcia CrowdStrike:

W 2023 roku CrowdStrike wzmocnił swoje portfolio poprzez strategiczne przejęcie:

 • Bionic: To wizjonerskie przejęcie, sfinalizowane we wrześniu 2023 r., zapoczątkowało nową erę rozwiązań do zarządzania bezpieczeństwem aplikacji (ASPM) pod parasolem CrowdStrike.
Placeholder for Crowdstrike falcon dashboardCrowdstrike falcon dashboard

Cisco

Cisco jest liderem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, oferując szeroką gamę rozwiązań bezpieczeństwa skrupulatnie opracowanych w celu ochrony organizacji przed stale zmieniającym się krajobrazem zagrożeń. W ich arsenale znajduje się imponujący zestaw produktów i usług bezpieczeństwa, w tym zapory firewall, systemy IPS (intrusion prevention systems), secure web gateways, zabezpieczenia w chmurze i najnowocześniejsza sfera automatyzacji zabezpieczeń.

Gdy zagłębiamy się w dynamiczny świat cyberbezpieczeństwa, pojawienie się SASE zajmuje kluczowe miejsce. Cisco, zawsze pionierskie, pozycjonuje się jako wizjoner w ramach Gartner Magic Quadrant dla SASE pojedynczego dostawcy. Firma Cisco nie poprzestała jednak na zadowoleniu z obecnego statusu; w 2023 r. rozpoczęła znaczną inwestycję w SASE, a w 2024 r. zapowiada jeszcze więcej innowacji.

Wśród interesujących ulepszeń wprowadzonych do rozwiązań SASE firmy Cisco na pierwszy plan wysuwa się integracja z SecureX, ich platformą XDR (Extended Detection and Response). Oferuje ona teraz solidne funkcje bezpieczeństwa zero-trust, podnosząc zarządzanie stanem bezpieczeństwa na nowy poziom.

Marka Cisco wykracza poza SASE, o czym świadczy jej obecność w wielu Magicznych Kwadrantach Gartnera:

 • Gartner Magic Quadrant dla Network Firewalls (lider, 10. rok z rzędu)
 • Gartner Magic Quadrant dla Security Information and Event Management (SIEM) (lider)
 • Gartner Magic Quadrant dla platform ochrony punktów końcowych (Challenger)
 • Gartner Magic Quadrant dla Managed Detection and Response (MDR) Services (Challenger).

Jednak zestawiając Cisco z jego konkurentami, dostrzegamy obszary dojrzałe do udoskonalenia. Ich rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa punktów końcowych i MDR, choć potężne, nie mają tak ugruntowanej pozycji jak niektórzy rywale. Aby utrzymać pozycję lidera na szerszym rynku zabezpieczeń, Cisco musi kontynuować inwestycje w tych obszarach. Powtarzającym się stwierdzeniem ze strony ich cenionych klientów jest złożoność związana z ich portfolio bezpieczeństwa - złożoność, którą chcą uprościć. Usprawnienie oferty produktów w celu ułatwienia klientom dokonywania wyborów i wdrożeń wyłania się jako kluczowa poprawa na ich horyzoncie.

Przejęcia przez Cisco

W transformacyjnym roku 2023 Cisco wzmocniło swój arsenał poprzez strategiczne przejęcie dwóch wizjonerskich firm zajmujących się bezpieczeństwem:

 • Opsani: Pionierzy w natywnych dla chmury rozwiązaniach do obserwacji bezpieczeństwa, Opsani trafili pod skrzydła Cisco w styczniu 2023 roku.
 • Splunk: Splunk, niezłomny w dziedzinie obserwowalności danych i oprogramowania zabezpieczającego, znalazł nowy dom w Cisco we wrześniu 2023 roku. W szczególności przejęcie Splunk ma głębokie implikacje. Dzięki niemu Cisco znalazło się w czołówce dostawców rozwiązań do obserwacji danych i bezpieczeństwa. Ponieważ oprogramowanie Splunk zdobi arsenały niektórych z największych i najbardziej wyrafinowanych organizacji na świecie, przejęcie to daje Cisco bezprecedensową możliwość obsługi szerszej bazy klientów i wykorzystania nowego spektrum możliwości.
Placeholder for Cisco Secure X DashboardCisco Secure X Dashboard

Fortinet

Fortinet to globalny gigant cyberbezpieczeństwa, znany z rozbudowanych, zintegrowanych i zautomatyzowanych mechanizmów obrony przed najpotężniejszymi cyberzagrożeniami. Ich rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa służą jako solidna tarcza dla organizacji każdej wielkości, obejmując swoją ochroną przedsiębiorstwa z listy Fortune 500, dostawców usług i agencje rządowe.

U podstaw bezpieczeństwa Fortinet leży Fortinet Security Fabric - spójna, ujednolicona platforma, która obejmuje całą infrastrukturę cyfrową kompleksową ochroną. Ta niezwykła struktura płynnie łączy sieć, bezpieczeństwo i analitykę w kompleksową tarczę, oferując niezrównaną ochronę przed cyberzagrożeniami.

W dynamicznym królestwie dostawców Single-Vendor SASE, Fortinet wyłania się jako Challenger, noszący standard FortiSASE. Chociaż ich platforma SASE wciąż ewoluuje, obiecuje zabezpieczyć hybrydową kadrę pracowniczą, oferując nowoczesną architekturę zerowego zaufania, która zapewnia widoczność sieci i bezpieczeństwa w całej organizacji.

Poza sferą SASE, portfolio bezpieczeństwa Zero Trust firmy Fortinet rozkwitło dzięki nowym rozwiązaniom obsługującym mikrosegmentację, zarządzanie tożsamością i dostępem (IAM) oraz SIEM. Ich postępy w zakresie Zero Trust nie pozostały niezauważone, co przyniosło im zaszczytny tytuł lidera w rankingu Forrester Wave for Zero Trust Edge Solutions z 3. kwartału 2023 roku.

W miarę jak Fortinet wyznacza swój kurs na 2024 rok, pojawiają się możliwości ulepszeń. Wzmocnienie integracji między jej produktami i usługami, rozszerzenie oferty bezpieczeństwa w chmurze, wzmocnienie możliwości SOAR (Security Orchestration, Automation, and Response) oraz wzmocnienie bezpieczeństwa dla nowych technologii zapewni, że Fortinet utrzyma swoją pozycję lidera na arenie cyberbezpieczeństwa.

Przejęcia firmy Fortinet

W transformacyjnym roku 2023 Fortinet rozszerzył swój arsenał poprzez strategiczne przejęcie w dziedzinie NDR (Network Detection and Response):

 • Gigamon ThreatInsight NDR dla biznesu: Rozwiązanie to wykorzystuje moc uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji do wykrywania i przeciwdziałania zaawansowanym cyberzagrożeniom.

Fortinet planuje przemianować tę technologię na FortiNDR Cloud, oferując ją jako oparte na chmurze uzupełnienie istniejącego lokalnego produktu FortiNDR (wcześniej znanego jako FortiAI).

Ponadto Fortinet nabył wcześniej 75% udziałów w Alaxala Networks Corporation w 2021 roku - dostawcy natywnych dla chmury rozwiązań bezpieczeństwa dla środowisk Kubernetes. Fortinet płynnie zintegrował technologiczną sprawność Alaxali ze swoim produktem FortiWeb Web Application Firewall (WAF), jeszcze bardziej wzmacniając swój arsenał cyberbezpieczeństwa.

Placeholder for Fortinet security fabric diagramFortinet security fabric diagram
Fortinet Security Fabric: Platforma sieciowa bezpieczeństwa cybernetycznego, zasilana przez FortiOS.
Eksperci ds. sieci

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Zapraszamy na krótką rozmowę lub wideokonferencję. Skontaktuj się z nami – porozmawiamy o wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem, którym stawiasz czoła, przyjrzymy się bliżej dostawcom, omówimy też Twoje projekty IT. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Placeholder for Chris Sell CTAChris Sell CTA

Juniper Networks

W dynamicznej dziedzinie cyberbezpieczeństwa Juniper Networks przejmuje stery, opracowując produkty zabezpieczające, które są niczym nieugięci strażnicy przed szeregiem zagrożeń, od nieustannego wzrostu liczby cyberataków po stale pojawiające się widmo złośliwego oprogramowania i naruszeń danych. Wśród znaczących kamieni milowych w dziedzinie cyberbezpieczeństwa było zaprezentowanie Juniper Secure Edge w pierwszym kwartale 2023 r. - przełomowy moment na ich drodze.

Juniper Secure Edge
, czyli najważniejszy element ich działalności związanej z cyberbezpieczeństwem, zapoczątkowuje erę SSE. Ta przełomowa oferta chroni aplikacje internetowe, SaaS i lokalne, zapewniając użytkownikom płynne i bezpieczne doświadczenie, niezależnie od ich lokalizacji. W połączeniu z opartą na sztucznej inteligencji siecią SD-WAN firmy Juniper tworzy najlepsze w swojej klasie rozwiązanie SASE.

W 2023 roku Juniper Networks kontynuował inwestycje w Security Director Cloud. Jest to ich portal do SASE, łączący obecne wdrożenia zabezpieczeń z przyszłymi wdrożeniami SASE. Juniper Security Director Cloud pomaga organizacjom w bezpiecznej migracji do architektury SASE. Korzystając z Juniper Security Director Cloud, organizacje mogą tworzyć ujednolicone polityki raz i wdrażać je wszędzie tam, gdzie ich użytkownicy korzystają z aplikacji. Ujednolicone zarządzanie politykami zapewnia płynne bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom, aplikacjom lub urządzeniom, gdziekolwiek się znajdują.

Wśród słynnych produktów Juniper, Mist stanowi punkt orientacyjny. To zarządzane w chmurze rozwiązanie sieciowe, oparte na sztucznej inteligencji, harmonijnie integruje się ze strukturą Connected Security. Synergia sztucznej inteligencji zwiększa widoczność zachowań użytkowników i urządzeń, jednocześnie automatyzując wykrywanie i łagodzenie zagrożeń, katapultując cyberbezpieczeństwo na nowe granice.

Ponadto Juniper z dumą ogłasza zmianę paradygmatu kontroli dostępu do sieci (NAC) wraz z rozszerzeniem swojej oferty Juniper Mist opartej na sztucznej inteligencji, Juniper Mist Access Assurance. Ta oparta na chmurze usługa NAC umożliwia przedsiębiorstwom łatwe egzekwowanie bezpiecznego uwierzytelniania i autoryzacji sieci. Ponadto Juniper Security Director Cloud łączy obecne wdrożenia zabezpieczeń z przyszłymi wdrożeniami SASE, pomagając organizacjom w bezpiecznej migracji do architektury SASE.

Juniper Networks otrzymał ocenę "AAA" w ocenie zapór sieciowych dla przedsiębiorstw przeprowadzonej przez CyberRatings.org, osiągając najwyższy wynik skuteczności zabezpieczeń wynoszący 99,94%. Te wyróżnienia są świadectwem zaangażowania Juniper w dostarczanie bezkonkurencyjnych rozwiązań bezpieczeństwa. Nowa generacja firewalli SRX, która będzie dostępna w styczniu 2024 r., stanowi kolejny kamień milowy w tym zakresie. Dzięki wbudowanemu zerowemu zaufaniu i przepustowości do 1,4 Tb/s, nowe zapory sieciowe Juniper zapewniają ochronę opartą na sztucznej inteligencji, która jednocześnie zwiększa efektywność energetyczną.

Juniper Networks oferuje ogromną gamę produktów zabezpieczających, ale układanka pozostaje niekompletna. Wyzwanie polega na integracji tych produktów. W 2024 roku Juniper ma szansę płynnie połączyć te oferty, upraszczając zarządzanie zabezpieczeniami dla organizacji i umożliwiając im poruszanie się po złożonym krajobrazie cyberbezpieczeństwa z większą łatwością i skutecznością.
Placeholder for Director cloudDirector cloud

Vectra AI

W dziedzinie cyberbezpieczeństwa Vectra AI wyłania się jako potężna siła, oferująca rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, które na nowo definiują wykrywanie zagrożeń i reagowanie na nie. Ich misja jest jasna: zapewnić organizacjom możliwość wykrywania i zwalczania cyberataków w czasie rzeczywistym, niezależnie od ich złożoności lub unikalności.

Rok 2023 był triumfalnym rozdziałem w podróży Vectry przez krajobraz cyberbezpieczeństwa. Firma zdobyła zaszczytny tytuł Lidera nie raz, ale dwa razy. Po pierwsze, w raporcie Gartner Magic Quadrant for Network Detection & Response (NDR) - godne pochwały osiągnięcie trzeci rok z rzędu. Po drugie, w Forrester Wave for Network Security Monitoring and Response (NSMR), umacniając swoją pozycję lidera drugi rok z rzędu.

Na stronach raportu 2023 State of Threat Detection, Vectra AI przedstawiła kluczowe spostrzeżenia zebrane z ankiety przeprowadzonej wśród 2000 analityków bezpieczeństwa z całego świata. Wyniki ujawniły surową rzeczywistość - nieustanny wzrost liczby cyberataków sprawił, że analitycy bezpieczeństwa zmagają się z ogromnym wyzwaniem, jakim jest utrzymanie czujności:


 • Aż 71% analityków obawia się, że ich organizacje mogły paść ofiarą cyberataków, które pozostają ukryte.
 • Znaczna część ich cennego czasu jest pochłaniana przez zadania manualne, od selekcji alertów po badanie incydentów.
 • Zaufanie do skuteczności istniejących narzędzi bezpieczeństwa spada, a zaledwie 31% analityków wyraża silne zaufanie do zdolności swoich narzędzi do udaremniania cyberataków.

Gdy Vectra AI spogląda na horyzont 2024 roku, pojawiają się możliwości rozwoju. Rozszerzenie wsparcia dla środowisk natywnych dla chmury stanowi kluczową szansę. Rozwijający się rynek rozwiązań natywnych dla chmury oferuje podatny grunt dla dalszego wsparcia i rozwoju. Podczas gdy Vectra AI już wykorzystała moc sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w swoich produktach zabezpieczających, dalsze inwestycje w te technologie jeszcze bardziej wzmocnią bezpieczeństwo ich rozwiązań, zapewniając organizacjom pozostanie o krok do przodu w stale zmieniającym się krajobrazie cyberbezpieczeństwa.

Placeholder for Vectra screenshotVectra screenshot

F5

F5 jest niezłomnym strażnikiem, oferującym kompleksowy pakiet rozwiązań bezpieczeństwa dla przedsiębiorstw, zaprojektowanych w celu ochrony organizacji na rozległym obszarze cyfrowego krajobrazu. Ich rozwiązania są wszechstronne, płynnie dostosowując się do każdego środowiska, niezależnie od tego, czy aplikacje znajdują się lokalnie, czy też obejmują spektrum wdrożeń prywatnych, publicznych lub wielochmurowych.

W arsenale usług z zakresu wydajności i bezpieczeństwa, które zapewnia F5, można znaleźć całą gamę zabezpieczeń. Od równoważenia obciążenia po usługi DNS, zapory aplikacji internetowych (WAF), zarządzanie tożsamością i dostępem, po krytyczny bastion ograniczania ataków DDoS - F5 wypróbowuje wszystkie możliwe sposoby działania, aby to osiągnąć.

W erze cyfrowej aplikacje zasilają zarówno duże, jak i małe firmy. Jednak nawet gdy napędzają postęp, stanowią centralny punkt nieustannych ataków. F5 dostrzega tę rozbieżność i podejmuje wyzwanie, oferując pakiet solidnych rozwiązań zabezpieczających.


Rok 2023 był przełomowym momentem wraz z wydaniem nowej wersji platformy BIG-IP firmy F5. Aktualizacja ta wprowadziła szereg najnowocześniejszych funkcji bezpieczeństwa, w tym wzmocnioną ochronę przed botami oraz orkiestrację i remediację bezpieczeństwa aplikacji. Ponadto rozszerzyła zakres ochrony na szerszą gamę platform chmurowych, w tym Google Cloud Anthos, Microsoft Azure i AWS Outposts.

Dzięki F5 Advanced WAF organizacje zyskują zabezpieczenie przed najnowszymi zagrożeniami. Wykorzystuje analizę behawioralną, proaktywną ochronę przed botami i szyfrowanie w warstwie aplikacji w celu ochrony wrażliwych danych, w tym danych logowania. Ich niezachwiane zaangażowanie w doskonałość przejawia się w tym, że F5 ósmy rok z rzędu zajmuje pozycję lidera zarówno w Gartner Magic Quadrant for Web Application Firewalls, jak i Forrester Wave: Web Application Firewalls.


Podczas gdy F5 zajmuje znaczącą pozycję na arenie cyberbezpieczeństwa, ścieżka do 2024 r. wiąże się z możliwościami ulepszeń. Podobnie jak wiele innych firm z branży, F5 może jeszcze bardziej poprawić integrację swoich rozwiązań bezpieczeństwa - co uprościłoby wdrażanie i utrzymywanie kompleksowych postaw cyberbezpieczeństwa dla organizacji. Ponadto ciągłe inwestycje w zaawansowane funkcje wykrywania zagrożeń, takie jak algorytmy uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, pozwolą im identyfikować i udaremniać pojawiające się zagrożenia z większą skutecznością i precyzją w czasie rzeczywistym.

Przejęcia dokonane przez F5

W 2023 roku F5 rozszerzyła swój arsenał poprzez strategiczne przejęcie w dziedzinie przetwarzania w chmurze:

 • Lilac Cloud: dostawca innowacyjnych usług dostarczania aplikacji. Technologia Lilac Cloud jest wykorzystywana w platformie Distributed Cloud Services firmy F5.

Przejęcie Lilac Cloud jest częścią strategii F5 mającej na celu rozszerzenie portfolio rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i dostarczania aplikacji. Technologia Lilac Cloud pomoże F5 zapewnić klientom jeszcze bardziej kompleksową i skuteczną ochronę ich aplikacji i danych.

Placeholder for Dashboard big iqDashboard big iq

Nowe i godne uwagi firmy z branży cyberbezpieczeństwa w 2024 r.

Mamy trzy organizacje, na które chcielibyśmy zwrócić uwagę w 2024 roku, a mianowicie Venafi, TEHTRIS, Wallix.

Venafi

Firma Venafi z siedzibą w Stanach Zjednoczonych jest liderem w dziedzinie rozwiązań do zarządzania tożsamością maszyn (MIM), zapewniając bezpieczną komunikację między maszynami za pośrednictwem tożsamości cyfrowych. Ich technologia ma kluczowe znaczenie dla różnych sektorów, takich jak bankowość, ubezpieczenia i telekomunikacja, chroniąc ich operacje i dane klientów. Venafi odgrywa kluczową rolę w pomaganiu organizacjom w przestrzeganiu rygorystycznych przepisów Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS), wzmacniając w ten sposób ich ramy cyberbezpieczeństwa.

Wallix

Działająca we Francji firma Wallix specjalizuje się w rozwiązaniach do zarządzania dostępem uprzywilejowanym (PAM). Kluczowy aspekt cyberbezpieczeństwa obejmuje regulację dostępu do wrażliwych kont, które mogą zmieniać krytyczne systemy i dane. Technologia ta jest podstawą wielu sektorów, w tym rządowego, finansowego i opieki zdrowotnej. Zapewnia ona ochronę kont uprzywilejowanych przed nieautoryzowanym dostępem. Ograniczając ryzyko naruszenia danych i innych incydentów związanych z bezpieczeństwem, Wallix okazuje się niezbędnym sojusznikiem dla organizacji dążących do zachowania zgodności z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (RODO).

TEHTRIS

Mająca amerykańskie korzenie firma TEHTRIS wyróżnia się na rynku cyberbezpieczeństwa dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom rozszerzonego wykrywania i reagowania (XDR). Technologia ta jest integralną częścią organizacji z różnych sektorów - od przedsiębiorstw i rządów po edukację - zapewniając im całościowy wgląd w ich dane dotyczące bezpieczeństwa. TEHTRIS jest biegły w usprawnianiu operacji bezpieczeństwa, automatyzacji procesów oraz ułatwianiu szybkiej i skutecznej reakcji na cyberzagrożenia, zwiększając w ten sposób ogólny stan bezpieczeństwa organizacji.

Ogólnie rzecz biorąc, Wallix, Venafi i TEHTRIS to trzy nowe i godne uwagi firmy zajmujące się cyberbezpieczeństwem, które opracowują innowacyjne rozwiązania, aby pomóc organizacjom chronić się przed najnowszymi cyberzagrożeniami. Wraz z innymi firmami wymienionymi powyżej, wszystkie są firmami, które należy obserwować w 2024 roku i później.

Dostawcy cyberbezpieczeństwa Nomios

Dostawcy ci stanowią rdzeń naszej architektury cyberbezpieczeństwa, której celem jest wspieranie naszych klientów w przejściu na architekturę Zero Trust Access, SSE i SASE. Połączenie innowacyjności tych liderów cyberbezpieczeństwa i lokalnych wykwalifikowanych zasobów Nomios to kluczowe czynniki sukcesu w udanej transformacji architektury bezpieczeństwa w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, niższych kosztów i najlepszego doświadczenia użytkownika z usługami IT w celu zwiększenia produktywności.

Ponieważ jednak każda organizacja jest inna, potrzebujesz rozwiązań, które najlepiej pasują do Twojej sytuacji. W Nomios chętnie pomożemy w poszukiwaniu rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Skontaktuj się z nami

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat?

Nasi eksperci i opiekunowie handlowi są do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane, a my wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Zadzwoń teraz
Placeholder for Portrait of french manPortrait of french man
Updates

Więcej aktualizacji