NGFW Firewall

3 najlepszych dostawców NGFW w 2023 roku

Do przeczytania w 8 min.
Placeholder for Text on a laptop screenText on a laptop screen

Share

Dostawcy zapór Next-Generation Firewalls (NGFW), których powinien znać każdy specjalista ds. sieci i bezpieczeństwa

Wszyscy zaznaczyliśmy w naszych umysłach 24 lutego 2022 roku jako dzień, w którym rozpoczęła się wojna między Rosją a Ukrainą. Miało to duży wpływ na cyberprzestrzeń w 2022 roku i będzie miało nadal w 2023 roku. Według NCSC UK, około godziny przed tym, jak Rosja rozpoczęła swoją główną inwazję na Ukrainę, miał miejsce atak na Viasat. Chociaż uważa się, że głównym celem było ukraińskie wojsko, inni klienci zostali dotknięci, w tym osobistych i komercyjnych użytkowników Internetu. Ucierpiały również farmy wiatrowe w Europie Środkowej. Dlatego w nadchodzącym roku musimy mieć oczy otwarte na międzynarodowe ataki, takie jak malware, ransomware, DDoS i ataki sieciowe. NGFW są ważnym elementem w ochronie przed tymi zagrożeniami.

Obok tego mieliśmy nadzieję, że pozbyliśmy się COVID-19. Niestety, nie jest to jeszcze w 100% prawda, ale nie jesteśmy już jego zakładnikami. Znaleźliśmy hybrydowy sposób pracy z wyważonym połączeniem życia biurowego i domowego. Nadal widzimy zapotrzebowanie na rozwiązania, które pozwalają użytkownikom pracować z domu, co obejmuje rozwiązania zdalnego dostępu, wideokonferencje i narzędzia do współpracy.

Większość firm jest obecnie wyposażona w zasoby umożliwiające pracownikom zdalny dostęp do sieci korporacyjnej. Skok, który obserwowaliśmy w ostatnich dwóch latach w popycie na rozwiązania zdalnego dostępu, już minął. Wciąż jednak dostrzegamy wyzwania związane z bezpieczeństwem.

Firewall odgrywa ważną rolę w zabezpieczeniu organizacji, ale kompleksowe bezpieczeństwo wymaga, aby dostawca zapór nowej generacji oferował również rozwiązania w zakresie CASB, DLP i wsparcia ZTNA. Trzech najlepszych dostawców wymienionych poniżej wybrano z uwzględnieniem tych nowych wymagań.

Czym jest 'NGFW'?

Współcześnie z wieloma rodzajami złośliwego oprogramowania, takimi jak wirusy, malware, konie trojańskie, programy reklamowe czy ransomware, doskonale radzi sobie standardowa zapora sieciowa. Zapory sieciowe nowej generacji idą o krok dalej, oferując nie tylko możliwość identyfikacji, ale i całkowitej blokady szkodliwego oprogramowania jeszcze zanim dostanie się ono do sieci firmy. Zapory te wyjątkowo szybko wykrywają i zwalczają ataki w całej sieci. Cyberataki stają się coraz bardziej złożone, dlatego NGFW z pewnością staną się jednym z podstawowych elementów bezpieczeństwa organizacji, bez względu na to, czy jest to centrum danych, sieć czy chmura.

Ocena zapór nowej generacji oraz ich funkcji to jeden z obowiązkowych kroków na drodze do podniesienia poziomu ochrony organizacji. Cyberataki i zaawansowane metody wykorzystywane przez hakerów nie tylko skłaniają przedsiębiorstwa do poszukiwania zapór nowej generacji, ale zmuszają także dostawców takich rozwiązań do optymalizacji i modernizacji oferowanych produktów. Prognozuje się, że w roku 2023 wartość światowego rynku zapór nowej generacji wzrośnie do ok. 4,69 mld USD, co daje ok. 11,4% CAGR w latach 2018–2023. To największy rynek produktów informatycznych związanych z bezpieczeństwem, którego wartość wzrasta o około 8% rocznie.

Wykrywanie złośliwych wiadomości e-mail, ataków phishingowych i innych ukrytych zagrożeń to trudne zadanie. Na szczęście, wielu dostawców zapór nowej generacji oferuje funkcje zapobiegające zagrożeniom, które na pewno docenią pracownicy odpowiedzialni za bezpieczeństwo zasobów informatycznych. Najlepsze zapory sieciowe uwzględniają świadomość aplikacji, scentralizowane funkcje i zarządzana, głęboką inspekcję pakietów, ochronę przed zagrożeniami 100 Gb/s oraz bezpieczeństwo chmury hybrydowej. Po to, aby pomagać w obronie przed rosnącym zagrożeniem ze strony złośliwego oprogramowania, próbami włamań omijającymi ochronę obwodową i innymi zaawansowanymi zagrożeniami.

„Wszystkie rozwiązania dostępne na rynku zapór sieciowych dla przedsiębiorstw oferują możliwości następnej generacji, jednak poszczególni dostawcy różnią się pod względem mocnych stron i możliwości oferowanych produktów. Zapora sieciowa nowej generacji powinna znaleźć się na liście zakupów każdego przedsiębiorstwa” - Mohamed El Haddouchi, CTO w firmie Nomios

Najbardziej pożądane funkcje zapór nowej generacji

Większość dostawców NGFW oferuje różne rodzaje firewalli; fizyczne, wirtualne i kontenerowe. Fizyczne zapory są dostępne dla wszystkich typów organizacji, od małych i średnich kampusów przedsiębiorstw do dużych korporacyjnych centrów danych i wszystkiego pomiędzy. Wirtualne zapory zapewniają ochronę w środowiskach Amazon Web Services (AWS), Microsoft Azure, Google Cloud Platform, IBM Cloud i Oracle Cloud. Zapory kontenerowe oferują usługi bezpieczeństwa w celu poprawy widoczności i zabezpieczenia aplikacji działających w kontenerach i mikroserwisach. W zależności od sytuacji, zawsze znajdzie się NGFW, który będzie pasował do Twoich potrzeb. Następnie, mądrze jest przyjrzeć się różnym funkcjom, które oferują zapory sieciowe.

Funkcje oferowane przez najlepsze NGFW obejmują moduły IDS/IPS, obsługę zapór sieciowych dla całych firm i poszczególnych oddziałów, serwer pośredniczący i filtrowanie adresów URL, zaporę sieciową aplikacji internetowych i wersje wirtualne, które można wdrożyć w chmurze.

Aby porównać zapory nowej generacji, kluczowe jest znalezienie między nimi różnic w zakresie:

  • wydajności
  • możliwości integracji produktów zabezpieczających innych firm
  • łatwości instalacji i użytkowania
  • skuteczności w blokowaniu zagrożeń
  • dodatkowych funkcji, takich jak widoczność aplikacji i ochrona w chmurze
  • I oczywiście: modele cenowe i konsumpcyjne.
icon  Podium

Dostawcy rozwiązań zostali wymienieni w tym artykule w przypadkowej kolejności. Niniejszego artykułu nie należy traktować jako zachęty do wyboru wyłącznie sprzedawców, o których mowa w jego treści. Przytaczamy opinie naszych ekspertów, których nie powinno uznawać się za fakty. Jeśli chcesz ustalić, jakie rozwiązanie będzie najlepiej dostosowane do potrzeb twojej organizacji, zapraszamy do kontaktu ze spółką Nomios. Chętnie pomożemy państwu znaleźć właściwe rozwiązanie.

Poniżej znajduje się nasze zestawienie 3 najlepszych dostawców zapór sieciowych nowej generacji, na których warto zwrócić uwagę w 2023 roku.

Fortinet FortiGate

Po uznaniu po raz 12 w Gartner® Magic Quadrant™ for Network Firewalls i byciu liderem w Forrester Wave™ for Enterprise Firewalls w 4 kwartale 2022 roku, FortiGate są NGFW wartymi rozważenia. Firewalle sieciowe FortiGate, fizyczne, wirtualne lub dostarczane z chmury, oparte na pojedynczym systemie operacyjnym, są przeznaczone do ochrony dowolnego brzegu sieci w dowolnej skali, zapewniając jednocześnie bezproblemowe działanie użytkownikom i administratorom.

Linia produktów firewall FortiGate jest dostępna dla wszystkich przypadków użycia firewalli. Jest ona również dostępna dla platform chmury publicznej. Firma Fortinet to gwarancja ciągłej innowacji. Jej klienci mogą liczyć na najnowocześniejsze narzędzia zabezpieczające, dzięki którym sukces na cyfrowym rynku będzie na wyciągnięcie ręki. NGFW firmy FortiGate to niezwykle wydajne urządzenia łączące ochronę przed atakami, kontrolę nad aplikacjami oraz funkcje zwalczania złośliwego oprogramowania z klasyczną zaporą sieciową i rozwiązaniem VPN. Od teraz w każdym przedsiębiorstwie może działać zapora sieciowa nowej generacji – jedna platforma gwarantująca bezpieczeństwo w całym środowisku sieciowym.

W listopadzie 2022 roku Fortinet uruchomił FortiGate Cloud-Native Firewall (Fortinet CNF) na AWS. Jest to zarządzana usługa NGFW klasy korporacyjnej, zaprojektowana specjalnie dla środowisk AWS. FortiGate CNF zawiera usługi bezpieczeństwa FortiGuard AI-powered do wykrywania w czasie rzeczywistym i ochrony przed złośliwymi zagrożeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi, a jego podstawą jest FortiOS dla spójnego doświadczenia w zakresie bezpieczeństwa sieci w środowiskach AWS i on-premise.

Placeholder for NGFW 2023NGFW 2023

Juniper Networks SRX Firewall series

Linia produktów firewall Juniper Networks to seria SRX NGFWs, która jest dostępna jako urządzenia sprzętowe (SRX), urządzenia wirtualne (vSRX) oraz kontenery (cSRX). vSRX może być hostowany na własnym hypervisorze klienta lub uruchomiony na AWS, Microsoft Azure, Google Cloud Platform oraz Oracle Cloud Infrastructure. Urządzenia NGFW serii SRX firmy Juniper Networks łączą w sobie wysoką wydajność bezpieczeństwa ze zintegrowanymi usługami w zakresie bezpieczeństwa aplikacji, ochrony przed włamaniami oraz zaawansowanego wykrywania zagrożeń dla organizacji każdej wielkości.

Urządzenie w zakładzie odbiera i analizuje dane z zapór stron trzecich lub źródeł danych dotyczących bezpieczeństwa. Umożliwia to organizacjom reagowanie na zagrożenia, wykrywanie złośliwego oprogramowania jednym dotknięciem. Jako otwarty ekosystem, platforma ATP firmy Juniper współpracuje ze wszystkimi zaporami sieciowymi i systemami SIEM. To sprawia, że jest wysoce kompatybilna i może być używana od razu w nowym środowisku. Wykrywanie i analiza, a także automatyzacja umożliwiają łagodzenie zagrożeń także za jednym dotknięciem. Wyjątkowe podejście do zaawansowanego złośliwego oprogramowania.aa

Zapory sieciowe nowej generacji z serii SRX firmy Juniper wykorzystują informacje pochodzące z usługi w chmurze Sky Advanced Threat Protection, a także dane GeoIP w celu blokowania złośliwych działań już na etapie próby dostania się do sieci lub po uzyskaniu dostępu. Zapewniają one również widoczność i kontrolę nad aplikacjami, systemy ochrony przed włamaniami, zasady bezpieczeństwa aplikacji przypisywane do użytkownika, a także ujednolicone zarządzanie zagrożeniami, dzięki którym można chronić i zabezpieczać zasoby firmy.

icon  Firewall

Czy wiesz, że Nomios oferuje zarządzane usługi firewall? Nasze usługi managed firewall zajmują się codziennym zarządzaniem operacjami firewall, zapewniając lepszą dostępność i gwarantując ciągłość działania. Zarządzanie infrastrukturą bezpieczeństwa to nie tylko utrzymywanie firewalli na bieżąco z łatkami i poprawkami. Zapewniamy aktualność środków bezpieczeństwa poprzez aktywne monitorowanie dostępu do Internetu z sieci firmowej, reagowanie na krytyczne alarmy, sporządzanie raportów zarządczych i udzielanie wskazówek dotyczących optymalizacji konfiguracji zapory.

Cisco Secure Firewall

Cisco jest silnym graczem w świecie NGFW od wielu lat i oferuje wiele linii produktów firewall. Takich jak Cisco Secure Firewall (dawniej Firepower), Cisco Secure Workload (dawniej Tetration) i seria Meraki MX.

Zapory Cisco Secure są dostępne w wielu obudowach, począwszy od oddziałów, a skończywszy na centrach danych klasy operatorskiej. Zapory te są również dostępne jako zapory wirtualne, aby zapewnić bezpieczeństwo w środowiskach chmur prywatnych i/lub publicznych. W 2022 roku Cisco wprowadziło na rynek Secure Firewall 3100 Series. Seria ta została zaprojektowana do obsługi bardziej hybrydowych form pracy. Niezależnie od tego, czy pracują z domu, lotniska czy kawiarni, pracownicy zdalni mogą cieszyć się nawet 17-krotnie szybszą wydajnością VPN. Firewalle wykorzystują technologie uczenia maszynowego, aby pasywnie identyfikować aplikacje użytkownika i potencjalne zagrożenia w ruchu szyfrowanym, bez deszyfrowania, w celu wykrycia większej ilości złośliwego oprogramowania.

Podczas Cisco's Partner Summit w listopadzie 2022 r. zaprezentowali nową zaporę ogniową oraz dodali do swoich produktów bezpieczeństwa funkcje zapobiegania utracie danych (DLP) i uwierzytelniania bez hasła. Od początku przyszłego roku dostępny jest Secure Firewall 3105. Ten firewall jest zbudowany specjalnie dla pracowników hybrydowych i małych oddziałów.

Dostawcy NGFW, z którymi współpracuje Nomios

Ci dostawcy NGFW chronią Twój brzeg sieci, centrum danych i aplikacje w chmurze za pomocą fizycznych, wirtualnych i skonteneryzowanych zapór. Ale czy wiesz, że według Gartnera 99% naruszeń firewalli jest spowodowanych błędną konfiguracją, a nie wadami firewalli? Eksperci ds. bezpieczeństwa sieci Nomios mogą pomóc Ci w odpowiedniej konfiguracji Twojej obecnej zapory lub pomóc w poszukiwaniu nowego NGFW. Rozumiemy, że każda organizacja jest inna, dlatego pomożemy Ci w poszukiwaniu NGFW, który najlepiej pasuje do Twojej organizacji.

Skontaktuj się z namiChcesz dowiedzieć się więcej na ten temat?

Nasi eksperci i opiekunowie handlowi są do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane, a my wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Placeholder for Portrait of french manPortrait of french man