SD-WAN

Najlepsze rozwiązania SD-WAN na 2024 rok

Do przeczytania w 6 min.
Placeholder for Pascal meier X Ml VD Tu E Hpg unsplashPascal meier X Ml VD Tu E Hpg unsplash
Juniper Networks
Fortinet
Cisco

Share

SD-WAN to technologia, która upraszcza zarządzanie i obsługę Twojej sieci rozległej. Umożliwia ona łączenie różnych lokalizacji (takich jak biura lub centra danych) za pomocą oprogramowania zamiast tradycyjnego sprzętu. Oznacza to, że możesz centralnie kontrolować i optymalizować ruch sieciowy, czyniąc go bardziej elastycznym i elastycznym.

Wspaniałe w SD-WAN jest to, że możesz korzystać z wielu rodzajów połączeń, takich jak szerokopasmowy Internet lub prywatne linie, i jest on wystarczająco inteligentny, aby wybrać najlepszą ścieżkę dla ruchu danych. Ponadto jest to duża pomoc w zwiększaniu bezpieczeństwa i obniżaniu kosztów.

W jaki sposób SD-WAN może przynieść korzyści specjalistom IT i firmom?

W dzisiejszym szybko zmieniającym się i stale ewoluującym krajobrazie cyfrowym, firmy i specjaliści IT stale poszukują rozwiązań, które zwiększają wydajność sieci, zdolność adaptacji i bezpieczeństwo. Definiowana programowo sieć rozległa (SD-WAN) wyłoniła się jako technologia transformacyjna w tej przestrzeni, oferując niezliczone korzyści, które są zgodne z podstawowymi potrzebami nowoczesnych przedsiębiorstw. Przyjrzyj się bliżej, w jaki sposób SD-WAN redefiniuje sferę sieciową pod względem poprawy wydajności, zwiększonej elastyczności i solidnego bezpieczeństwa:

Lepsza wydajność

SD-WAN wyróżnia się w zwiększaniu wydajności sieci poprzez zoptymalizowane wykorzystanie przepustowości, zapewniając efektywne wykorzystanie zasobów sieciowych. Umożliwia priorytetyzację krytycznych aplikacji, zapewniając im niezbędną przepustowość i zasoby, co ma kluczowe znaczenie dla optymalnej wydajności. Inteligentne funkcje routingu tej technologii zostały zaprojektowane w celu zmniejszenia opóźnień, znacznie poprawiając wydajność aplikacji wrażliwych na czas, takich jak VoIP i wideokonferencje.

Zwiększona elastyczność

Zwinność SD-WAN w zarządzaniu siecią jest główną zaletą. Umożliwia zespołom IT szybkie dostosowywanie zasad i konfiguracji sieci, dostosowując się do zmieniających się potrzeb bez ręcznej interwencji na poszczególnych routerach. Skalowalność SD-WAN jest szczególnie korzystna dla firm w fazie wzrostu lub przechodzących transformację cyfrową. Obsługuje również różne typy połączeń i płynnie integruje się z usługami w chmurze, oferując niezrównaną elastyczność w projektowaniu i wykorzystaniu sieci.

Solidne zabezpieczenia

Bezpieczeństwo jest podstawą rozwiązań SD-WAN. Wiele z nich posiada zintegrowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak szyfrowanie, zapory ogniowe i systemy zapobiegania włamaniom, tworząc bezpieczniejszą architekturę WAN. Segmentacja sieci jest łatwa dzięki SD-WAN, umożliwiając izolację wrażliwych danych i zmniejszając ogólną powierzchnię ataku. To zwiększone bezpieczeństwo, w połączeniu z lepszą kontrolą nad przepływem danych, pomaga firmom w skuteczniejszym spełnianiu wymogów zgodności, czyniąc SD-WAN atrakcyjną opcją dla firm priorytetowo traktujących bezpieczeństwo danych.

Podsumowując, SD-WAN umożliwia specjalistom IT optymalizację wydajności sieci, dostosowanie się do zmieniających się potrzeb biznesowych, zwiększenie bezpieczeństwa i usprawnienie zarządzania siecią. Jest to technologia, która dobrze wpisuje się w wymagania nowoczesnych firm, zwłaszcza tych, które prowadzą działalność rozproszoną i koncentrują się na transformacji cyfrowej.

icon Podium

Rozwiązania w tym artykule zostały umieszczone w losowej kolejności. Nie zalecamy naszym czytelnikom wybierania tylko tych rozwiązań, o których mowa w tym artykule. Nasze badania składają się z opinii naszych ekspertów i nie powinny być interpretowane jako stwierdzenia faktów. Jeśli organizacja chce wiedzieć, które rozwiązania najlepiej do niej pasują, skontaktuj się z Nomios. Chętnie pomożemy Ci w poszukiwaniu odpowiedniego rozwiązania.

Najlepsze rozwiązania SD-WAN

Przyjrzyjmy się teraz bliżej krajobrazowi technologii SD-WAN. W tej sekcji przedstawimy Ci sześć godnych uwagi rozwiązań SD-WAN, które mają odegrać znaczącą rolę w 2024 roku. Rozwiązania te oferują różnorodne funkcje i możliwości, zapewniając opcje dla firm poszukujących odpowiedniego dopasowania do swoich potrzeb sieciowych.

Sieć SD-WAN oparta na sztucznej inteligencji od Juniper Networks

Rozwiązanie SD-WAN firmy Juniper Networks charakteryzuje się możliwościami opartymi na sztucznej inteligencji i koncentruje się na upraszczaniu operacji sieciowych przy jednoczesnym zapewnieniu bezpiecznej i odpornej łączności, szczególnie dla firm skoncentrowanych na chmurze. Kluczowe aspekty tego rozwiązania obejmują

 • Technologia oparta na sztucznej inteligencji: Wykorzystuje Juniper Mist AI, aby zapewnić wyjątkowe doświadczenia sieciowe dla użytkowników IT i użytkowników końcowych. Ta integracja AI upraszcza wdrożenia i skraca czas rozwiązywania problemów.
 • Session Smart Routing: Zasilany przez Juniper Session Smart Routing, zapewnia elastyczną, inteligentną strukturę sieci, zwiększając wydajność i bezpieczeństwo.
 • WAN assurance: Współpracuje z Juniper Mist WAN Assurance, zapewniając wgląd oparty na sztucznej inteligencji i zautomatyzowane rozwiązywanie problemów w celu poprawy czasu pracy i wydajności sieci.
 • Usprawnione operacje: Oferuje funkcje, takie jak zautomatyzowane narzędzia do tworzenia szablonów i udostępnianie bezdotykowe (ZTP), umożliwiające szybkie wdrażanie witryn i szybsze rozwiązywanie problemów z siecią.
 • Zwiększone bezpieczeństwo: Koncentruje się na integralności sesji zerowego zaufania opartej na bezpiecznym routingu wektorowym i zasadach dostępu odmowy domyślnej, zapewniając solidne bezpieczeństwo w całej sieci WAN.

Bezpieczna sieć SD-WAN firmy Fortinet

Secure SD-WAN firmy Fortinet, będący składnikiem oferty FortiGate, jest dostosowany do potrzeb przedsiębiorstw działających w chmurze, wrażliwych na bezpieczeństwo i globalnych, a także hybrydowych zespołów roboczych. Wyróżnia się kompleksowym i elastycznym podejściem, integrując kilka kluczowych funkcji:

 • Skonsolidowane usługi sieciowe i bezpieczeństwa: Konwerguje funkcje SD-WAN, zapory sieciowej nowej generacji (NGFW), zaawansowanego routingu i bramy aplikacji ZTNA w ramach jednego systemu operacyjnego, upraszczając architekturę sieci i zabezpieczeń.
 • Płynne przejście do SASE i SD-branch: Rozwiązanie Fortinet kładzie podwaliny pod płynne przejście do Secure Access Service Edge (SASE) i SD-branch, wspierając organizacje w ich drodze do architektury Zero Trust.
 • Integracja z FortiSASE: FortiSASE rozszerza bezpieczny dostęp i wysokowydajną łączność, niezależnie od lokalizacji geograficznej. Obejmuje pełny zestaw funkcji sieciowych i bezpieczeństwa, takich jak bezpieczna brama internetowa (SWG), dostęp do sieci o zerowym zaufaniu (ZTNA), broker bezpieczeństwa dostępu do chmury (CASB), Firewall-as-a-Service (FWaaS) oraz integracja z bezpieczną siecią SD-WAN.
 • Ulepszone funkcje bezpieczeństwa i wydajności: Rozwiązanie zapewnia wysoką dostępność i wydajność aplikacji, integruje zaawansowane NGFW i oferuje skalowalne, wysokowydajne możliwości bez wpływu na wydajność.
 • Obsługa wielu chmur i bezdotykowe udostępnianie: Umożliwia bezpieczną i wydajną łączność w środowiskach chmurowych i ułatwia szybkie wdrażanie rozwiązania SD-WAN na dużą skalę.
 • Scentralizowane zarządzanie i analityka: Fortinet Secure SD-WAN zapewnia kompleksową widoczność, analitykę i raportowanie, co ma kluczowe znaczenie dla przyspieszenia inicjatyw związanych z zerowym zaufaniem. Umożliwia zespołom IT centralne zarządzanie wdrożeniami, konfiguracjami i operacjami, zwiększając wydajność operacyjną.
Placeholder for Trellix GTITrellix GTI

Cisco Meraki’s SD-WAN

Rozwiązanie Cisco Meraki SD-WAN zostało zaprojektowane w celu zapewnienia bezpiecznych, skalowalnych i zoptymalizowanych doświadczeń sieciowych dla szerokiego zakresu obciążeń i środowisk. Kluczowe cechy Meraki SD-WAN obejmują:

 • Kompleksowe bezpieczeństwo: Oferuje zarówno lokalne, jak i chmurowe funkcje bezpieczeństwa sieci, wykorzystując zaawansowaną analizę bezpieczeństwa Cisco Talos w celu zapewnienia solidnej ochrony przed zagrożeniami.
 • Proaktywne monitorowanie: Wdraża ciągłe monitorowanie wydajności aplikacji w różnych warstwach sieci, aby zapewnić spójną i optymalną wydajność.
 • Elastyczna łączność: Zapewnia bezproblemową łączność z publicznymi i prywatnymi środowiskami chmurowymi, co ma zasadnicze znaczenie dla przedsiębiorstw z rozproszonymi zasobami chmurowymi.
 • Odporna infrastruktura sieciowa: Zintegrowana przewodowa i komórkowa sieć WAN, przełączanie i Wi-Fi do tworzenia solidnych i niezawodnych połączeń sieciowych.
 • Efektywność kosztowa: Wykazuje znaczne oszczędności w wydatkach WAN, szczególnie korzystne przy przejściu z tradycyjnego MPLS na bardziej opłacalne rozwiązania szerokopasmowe.
 • Ujednolicona platforma zarządzania: Zaprojektowana z myślą o bezproblemowej integracji z innymi produktami Cisco, tworząc kompleksowy ekosystem zarządzania siecią odpowiedni dla złożonych środowisk korporacyjnych.

Cisco Catalyst SD-WAN

Cisco Catalyst SD-WAN oferuje zaawansowane i bezpieczne rozwiązanie sieciowe dla przedsiębiorstw, łączące zaawansowane zabezpieczenia, możliwości wielu chmur i analitykę predykcyjną. Rozwiązanie to jest dostosowane do złożonych wymagań nowoczesnych środowisk biznesowych. Oto sześć jego najważniejszych cech:

 • Solidne zabezpieczenia: Zintegrowane funkcje bezpieczeństwa, w tym wymuszanie zerowego zaufania i bezpieczna segmentacja, zapewniają kompleksową ochronę oddziałów, użytkowników zdalnych i aplikacji opartych na chmurze.
 • Zintegrowane funkcje wielu chmur: Oferuje płynną łączność z głównymi dostawcami usług w chmurze i optymalizuje aplikacje SaaS, co jest niezbędne dla przedsiębiorstw korzystających ze środowisk wielochmurowych.
 • Inteligencja predykcyjna i analityka: Wykorzystuje zaawansowaną analitykę i narzędzia, takie jak ThousandEyes, aby przekształcić operacje sieciowe z reaktywnych w predykcyjne, zapewniając głębszy wgląd w celu lepszego podejmowania decyzji.
 • Wszechstronne opcje łączności: Obsługuje wdrażanie za pośrednictwem różnych typów połączeń (Internet, łącza szerokopasmowe, MPLS, 5G/LTE, satelita), zapewniając odporność sieci i elastyczność dla różnych potrzeb przedsiębiorstw.
 • Uproszczone zarządzanie siecią WAN: Oferuje elastyczne opcje wdrażania, multitenancy i obsługę wielu regionów, upraszczając zarządzanie rosnącymi i złożonymi infrastrukturami WAN.
 • Podstawa dla architektury SASE: Zapewnia solidną podstawę do przejścia na architekturę bezpiecznego dostępu do usług brzegowych (SASE), co ma kluczowe znaczenie dla przedsiębiorstw dążących do konwergencji sieci i bezpieczeństwa w celu zapewnienia płynnej łączności.

Dostawcy rozwiązań SD-WAN firmy Nomios

W Nomios rozumiemy, że wybór idealnego rozwiązania SD-WAN i jego płynna integracja z istniejącą siecią może być złożonym procesem. Nasz zespół doświadczonych ekspertów ma na celu uproszczenie tej podróży dla Ciebie. Przyjmujemy podejście konsultacyjne, ściśle współpracując z Twoją organizacją, aby ocenić Twoje unikalne wymagania, ograniczenia budżetowe i długoterminowe cele.

Naszym celem jest dostarczenie Ci informacji i wskazówek niezbędnych do podjęcia świadomej decyzji. Po zidentyfikowaniu odpowiedniego rozwiązania SD-WAN, nasi wykwalifikowani specjaliści zajmą się procesem wdrożenia, zapewniając minimalne zakłócenia w Twojej działalności. Mając Nomios po swojej stronie, możesz śmiało wykorzystać moc technologii SD-WAN, wiedząc, że Twoja sieć jest zoptymalizowana pod kątem wydajności, bezpieczeństwa i elastyczności.

Skontaktuj się z nami

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat?

Nasi eksperci i opiekunowie handlowi są do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane, a my wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Zadzwoń teraz
Placeholder for Portrait of french manPortrait of french man
Updates

Więcej aktualizacji